Kısa süre önce ilk dedikodularını duyduğumuz Harry Potter dizisi, HBO tarafından resmen duyuruldu. 

Duyuru, Warner Bros. Discovery'nin 12 Nisan'da basına ve yatırımcılara yaptığı sunum sırasında yapıldı.  Ayrıca bu sunum sırasında HBO Max dijital platformunun isminin artık 'Max' olarak değiştirildiği de belirtildi.

Harry Potter dizisinin konusu ne olacak?

HBO'nun Harry Potter dizisinde her sezon, serideki bir kitabı anlatacak. Yani filmlerdeki hikayeyi daha uzun ve detaylı bir şekilde izleyeceğiz. 

Dizinin kadrosu filmlerden tamamen farklı olacak ve Warner Bros. Discovery, diziyi "on yıllık bir dizi" olarak tanımlıyor. Warner Bros Television ve JK Rowling ile ortaklaşa hazırlanan dizinin kitaplara bağlı kalacağı belirtildi.

Filminden sonra animasyonu geliyor: Netflix, Minecraft animasyonu için çalışmalara başladı Filminden sonra animasyonu geliyor: Netflix, Minecraft animasyonu için çalışmalara başladı

JK ROWLING: SABIRSIZLANIYORUM

Yapımcı kadrosunda JK Rowling'in yanı sıra Neil Blair ve Ruth Kenley-Letts de yer alıyor. Ayrıca filmlerin yapımcılığını üstlenen David Heyman ile şu anda yönetici yapımcılık için görüşmelerde bulunulduğu ifade edildi.

Yazar kadrosu ise şimdilik belirsiz. Rowling yaptığı açıklamada "Max'in kitaplarımın bütünlüğünü koruma konusundaki kararlılığı benim için çok önemli ve sadece uzun soluklu bir televizyon dizisinin sağlayabileceği derinlik ve detaya olanak tanıyacak bu yeni uyarlamanın bir parçası olmak için sabırsızlanıyorum." dedi.

Harry Potter dizisi çıkış tarihi

Henüz erken geliştirme aşamasında olan Harry Potter dizisi için bir senaryo oluşturulmuş değil ama tabii ki kitaplara dayanacağını biliyoruz. Bu nedenle dizinin çıkış tarihiyle ilgili bir şey söylemek mümkün değil. Warner Bros, Harry Potter dizisini 10 yıllık bir dizi olarak tanımlasa da dizinin kaç sezon olacağını da henüz bilmiyoruz. 

Editör: Burak Karahan