Valve tarafından Kasım 1998 tarihinde yayınlanan Half-Life, şüphesiz oyuncuların en gözde bilim-kurgu oyun yapımlardandır. Dünya üzerinde en çok satan oyunlar arasında yer alan yapım, başarısının ardından Half-Life 2 oyunuyla yeni bir çıkış yaptı ve yine aynı yankıyı uyandırdı. 2020'de Alyx adlı VR oyunu ile geri dönüş yapan seriye, geçtiğimiz günlerde yeni hikaye modu LEVITATION eklendi.

half life LEVITATION (4)

Half-Life Alyx'in yeni hikayesi: LEVITATION

Half-Life 2'nin öncesinde geçen bir VR oyunu olan Alyx, yıllarca serisinin 3. yapımını bekleyen hayranlar için oldukça tepki toplamıştı. Ancak binlerce tepkiye rağmen Half-Life Alyx hikayesi tutumuyla olumlu eleştirilerle karşılanmıştı. Haziran 2022'de fragmanı yayınlanan yeni hikaye modu, kullanıcıların beğenisine sunuldu.

half life LEVITATION (1)

Half-Life: Alyx'in yeni modu LEVITATION, Sextor X of City 17 isimli bölgedeki olayları çözmeyi çalışan Alyx Vance'in hikayesini ele alıyor. 

half life LEVITATION (5)

Oyun tutkunlarına müjde: Metal Gear Solid oyunları Steam'e gelebilir Oyun tutkunlarına müjde: Metal Gear Solid oyunları Steam'e gelebilir

Half-Life Alyx: LEVITATION modu Steam‘de mevcut. Half-Life Alyx oyunun sahipleri bu yeni hikaye modunu Steam Atölyesi üzerinden indirip ücretsiz olarak oynayabilirler. FMPONE ve CoreyLadddo ortaklığında geliştirilen modun geri dönüşleri, yapımın Valve kalitesi olduğu yönünde.