Bir süredir internet üzerinden de erişilebilir durumda olan Uplink, şimdi de oyuncular Half-Life içindeki düğmeden tıklanarak erişebilir. Buna ek olarak, Valve dört yeni çok oyunculu harita ekledi. Bazıları tanıdık gelebilir, mesela terkedilmiş Xen karakolu temelli bir harita ve eski bir yörünge uydu fırlatma tesisinde geçen başka bir harita. Valve, "Eğer oksijen hatlarını, gücü ve yakıtı açabilirsek, bu mumu yakabiliriz belki de," dedi. Şirket, Half-Life: Further Data adlı bir diskte önceden mevcut olan üç başka haritayı da ekledi.

Assassin's Creed serisinin eski oyunları 'remake' olarak geri dönüyor! Assassin's Creed serisinin eski oyunları 'remake' olarak geri dönüyor!

Artık uzun bir süre sonra, orijinal Half-Life'ı modlara veya Black Mesa hayran yapımına başvurmadan geniş ekran modunda oynayabilirsiniz. Valve, denetleyici desteği ile birlikte çeşitli alt yapı güncellemeleri, arayüz düzenlemeleri ve hata düzeltmeleri ekledi. Steam Networking desteği çok oyunculu oyunları daha sorunsuz hale getirmeyi amaçlıyor.

half-life-2

Valve'nin tarihinde kritik bir yer tutmasına rağmen, Half-Life şimdiye kadar Steam Deck için Onaylı olmamıştı. Bunun yerine 'Oynanabilir' etiketi taşıyordu. Valve, "Sonunda oyunumuzu kendi 'Onaylı' testlerimizden geçirdik ve... çok sert bir şekilde başarısız olduk," diye yazdı. "Bu yüzden düzelttik! Oyunu tekrar test ettikten sonra, Half-Life artık resmi olarak yeşil tik işaretini takmaya hak kazandı." Bu da demek oluyor ki, Steam Deck OLED'inizde sorunsuz bir şekilde çalışmalı demektir.

Ve en önemlisi, eğer henüz kütüphanenizde bulunmuyorsa, Half-Life 20 Kasım'a kadar Steam'de ücretsiz olarak sunuluyor. Aynı zamanda çeşitli Half-Life ve Valve paketleri indirimde, Half-Life Alyx ise %66 indirimli olarak 20.39 dolara satılıyor.

Valve, artık Half-Life'ın yıl dönümü sürümünü "kesin sürüm" olarak kabul ediyor ve gelecekte destekleyeceği versiyon olarak belirtiyor. Bu nedenle Valve, Half Life: Source'un Steam'de daha az önemli olacağını, ancak mod yapımcılarının varlıklarını kullanmaya devam edebilmeleri için hala mevcut olacağını belirtiyor.

Editör: Enes Sapmaz