Eşsiz keşfin arkasındaki bilim insanları, New Jersey Teknoloji Enstitüsü (NJIT) tarafından yönetilen bir ekip ile kalp atışı sinyallerinin ortaya çıkarılmasının, güneş fırtınalarının daha iyi anlamalarına yardımcı olabileceğini söyledi.⁠⁠

⁠Gökbilimci ve araştırmanın yazarlarından Sijie Yu, "Bu sinyal modeli, Güneş'teki bu inanılmaz derecede güçlü patlamalar sırasında Güneş'in atmosferinde enerjinin nasıl salındığını ve dağıldığını anlamak için önemlidir" dedi.

⁠Nihayetinde Yu, çalışmanın bulgularının, bu patlayıcı kalp atışı olaylarının süreç altında yatan önemli bir fenomene ışık tuttuğunu söylüyor.

gunes-patlama

Japonya, Ay aracıyla tekrar iletişim kurmayı başardı! Japonya, Ay aracıyla tekrar iletişim kurmayı başardı!

Bu gözlemler, tekrarlayan bir sinyal modelini gösterdi ve Sanjing Üniversitesi'ndeki (NJU) bir öğrenci bu sinyalleri kalp atışına benzetti.⁠

Kou şöyle açıkladı: "Tekrar eden modeller, güneş radyosu patlamaları için alışılmadık bir durum değil. Ancak ilginç bir şekilde, ana QPP kaynağına benzer bir şekilde titreşen, uzatılmış akım tablosu boyunca konumlanmış olmasını beklemediğimiz ikincil bir kaynak var.

"Sinyaller büyük olasılıkla parlama akım tablosundaki yarı-tekrarlayan manyetik bağlantılardan kaynaklanmaktadır. Bu, bağlantı bölgesinde konumlanmış bir yarı-periyodik radyo sinyalinin ilk kez tespit edilmesidir. Tespit, iki kaynaktan hangisinin diğerine neden olduğunu belirlememize yardımcı olabilir."

Editör: Enes Sapmaz