Cluckin' Bell, GTA oyunlarındaki kaliteli tavuk mutfağıyla tanınsa da hayranlar, tüm özelliklerine sahip gerçek hayattaki bir versiyonunu görmeyi beklemiyorlardı.

GTA: San Andreas'ın efsane restoran zinciri: Cluckin' Bell

Grand Theft Auto serisinin San Andreas oyununu son 18 yıldır bir kez bile oynamadıysanız, Cluckin' Bell, oyunun evreninde bir çok kez karşılaştığımız bir fast-food zincir restoranıdır.

KFC veya Popeyes gibi gerçek hayattaki tavuk restoranlarının arkasındaki fikir BoyWorldWide, 21 ile 24 Temmuz arasında gerçekleşen Comic-Con'da bunu gerçeğe dönüştürmeye çalıştı.

gta san andreas cluckin bell (1)

BoyWorldWide, gerçekleştirdiği dört günlük bir 'sanat performansı' ve 'sürükleyici bir deneyim' olarak nitelendirdi. Tavuk şapkaları ve sarı üniforma giyen çalışanlar da dahil olmak üzere benzerlik tamı tamına aynıydı ve markalamadan ürün yelpazesine kadar inanılmaz derecede doğruydu.

Sprite'ın takliti olan Sprunk bile vardı

gta san andreas cluckin bell (4)

Katılımcılar gerçek hayattaki Sprite taklitleri olan Sprunk'larını alabildiler ve restoranın dışında Grand Theft Auto 5 karakteri Trevor Phillips için aranıyor yazılı bir poster bile bulunuyordu.

gta san andreas cluckin bell (2)

Restoran yaratıcılarının Rockstar Games ile herhangi bir bağlantısı yok gibi görünüyor. Ancak şirket, restoranın başarısı göz önüne getirdiğinde harekete geçmek için hızlıca davranmak isteyebilir.

Pananormal Activity filmi oyun oluyor! Pananormal Activity filmi oyun oluyor!

Editör: Enes Sapmaz