Apple'ın AirTag'i gibi cihazlarla rekabet etme girişiminde bulunan Googleetkinlikte yeni ürününün tanıtımını yapmaya hazırlandığı bildiriliyor. 

Ortaya atılan iddialar, bir rapor sayesinde ortaya çıktı. Ve bu raporda şu iddia oldukça dikkat çekti: "Google ayrıca bu yılın Mayıs ayındaki yıllık geliştirici konferansında (Google I/O) kendi akıllı etiketini başlatarak rekabeti ateşlemeyi planlıyor."

Ayrıca raporda Samsung'un orijinal Galaxy SmartTag'ı takip edecek yeni bir ürün üzerinde çalıştığı söylendi. Şirketin yaklaşmakta olan izleme cihazının 2023'ün sonlarında Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 ile birlikte piyasaya çıkması bekleniyor.

airtag google-1

Apple Watch takıyormuş gibi hava atmak isteyenler için saati bile göstermeyen 'Stone Watch' Apple Watch takıyormuş gibi hava atmak isteyenler için saati bile göstermeyen 'Stone Watch'

Oldukça kullanışlı ve inovatif olan bu cihazlar ilk olarak Apple'ın AirTag'leri ile yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Ancak takip sorunları ve lüks arabaların yerini tespit eden hırsızlar konusunda birçok tartışmayla karşı karşıya kalan izleme cihazları, sadece kötü amaçlar için kullanılmadı. Kullanıcıların köpeklerden çantalarına kadar farklı kayıp şeyleri bulmasına da yardımcı oldu.

Google'un I/O 2023 etkinliğinde daha fazla ayrıntıyı ve ürünü tanıtmasını beklemekten başka sadece şimdilik söylentilerle yetineceğiz....

Editör: Enes Sapmaz