Google, kullanıcıların ulaşım yönergelerini daha fazla özelleştirebilmeleri için yeni seçenekler sunuyor. Artık ETA (Tahmini Varış Zamanı), seyahat süresi, yürüme süresi, ulaşım türü ve aktarma sayısı gibi filtreleri kullanabilirsiniz. Örneğin otobüsle hareket halinde mide bulantısı yaşıyorsanız veya engebeli bir yolu yürümekten hoşlanmıyorsanız, sadece ayarları değiştirerek diğer seçenekleri önermesini sağlayabilirsiniz. Gösterilen ulaşım rotalarının sağ üst köşesinde bulunan seçenekler düğmesine tıklayarak tercih edilen modları ve rota seçeneklerini seçebilirsiniz. Google Haritalar tercihlerinizi kaydederek her arama yaptığınızda yeniden ayarlama zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Google ayrıca istasyon girişlegoogle androidrine daha net yönergeler ekliyor, treninizin hangi yönde gittiğine bağlı olarak sokak hangi tarafta ise o taraftan giriş yapmanızı belirtiyor. Bu güncelleme, Boston'dan Singapur'a kadar 80 şehirde kullanılabilir olacak.

Google Haritalar, işbirlikçi listeleri tanıtıyor. Temelde, Haritalar üzerinde herhangi bir konumu paylaşabilir ve herkes bu konumlarla ilgili bir liste oluşturabilir ve kalp veya baş aşağı emoji'leri ile oy kullanabilir.

Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor! Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor!

Son Google Haritalar güncellemesi, kullanıcılara incelemelere emoji ile yanıt verme imkanı tanıyor. Hatta Emoji Mutfak ile kendi emojinizi oluşturabilirsiniz. Bu özellik, bir fotoğraftaki içeriğe ve kullandığınız emojilere dayanarak karışık emojileri önerir. Bu yeni özellik şu anda kullanıma hazır, Google Haritalar güncellemeleri ise önümüzdeki birkaç hafta içinde Android ve iOS cihazlara yayılacak.

Editör: Enes Sapmaz