Kullanıcı destek forumlarında bir kullanıcı, düzenli olarak güncellediği bir masraf tablosunun son beş yıldaki tüm verilerini kaybettiğini belirtti. Versiyon geçmişi, en son sürümü Ocak 2019 olarak gösteriyor. Bu kullanıcı, "Bu, tüm önemli verileri içeriyordu ve benim için yerel bir kopyası yok. Bu verilerin herhangi bir maliyetle kurtarılmasına ihtiyacım var." dedi. Başka bir kullanıcı, sürücünün Mayıs 2023'e geri döndüğünü, sonraki tüm verilerin kaybolduğunu söylerken, diğerleri benzer sorunları rapor ediyor.

Google, Android'e yapay zeka müjdesini verdi! Gemini bir sonraki güncelleme ile yolda Google, Android'e yapay zeka müjdesini verdi! Gemini bir sonraki güncelleme ile yolda

drive (2)-1

Dün yapılan bir açıklamada Google, "Drive for desktop kullanıcılarının sınırlı bir alt kümesini etkileyen bir sorunla ilgili raporları araştırıyoruz ve daha fazla güncelleme ile size döneceğiz." dedi. Sorunun Drive for desktop v84.0.0.0 - 84.0.4.09 sürümlerini etkilediğini belirtti. Kullanıcılara Drive for Desktop içinde "hesabı bağla" seçeneğini tıklamamalarını, DriveFS adlı belirli bir uygulama klasörünü silmemelerini veya taşımamalarını önerdi. Ayrıca, eğer sabit diskinizde yer varsa uygulama veri klasörünün bir kopyasını oluşturmayı öneriyor.

Google, silinen dosyaları kurtarmanın (veya en azından kontrol etmenin) birkaç yolunu sunuyor. Bu, çöp kutusunu kontrol etmeyi içerir, ki bu artık otomatik olarak 30 gün sonra boşaltılır. Ayrıca, ilgili tarihi gösteren etkinlik panelini kontrol etmek de iyi bir fikirdir. Ancak, bu en son sorun için etkinlik panelinin dosyaların kaybolduğunu göstermediği, Google'ın destek forumu kullanıcılarına göre.

Editör: Enes Sapmaz