Artık Android cihaz kullanıcıları, web'in mobil sürümünü daha erişilebilir hale getirmek için Chrome sayfasında "yakınlaştırmayı" %300'e kadar artırabilecek. Gelişmiş özellik henüz tüm Chrome kullanıcıları tarafından kullanılamıyor, ancak Chrome beta sürümünü bir telefona veya tablet üzerinden erişebilirler. Ayrıca bu yeni özellik, kullanıcıların Chrome'daki içeriği hızlı bir şekilde yönetmesine yardımcı olacak.

Hazırlanan bir rapora göre, geliştirilmiş özellik sayesinde, kullanıcı mobil web sayfalarındaki metin boyutunu, resimleri, videoları ve etkileşimli kontrolleri orijinal biçimlendirmelerini korurken %300'e kadar artırabiliyor olacak.

google tasarım değişikliği (2)

Kullanıcılar, tarayıcının sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunarak özelliği etkinleştirebilecekler ve ardından Ayarlar> Erişilebilirlik bölümüne üzerindengereksinimlerine göre yakınlaştırma seviyesini ayarlayabilir. Ayrıcca seçilen tercihler, tüm siteler için Google tarafından kaydedilecektir.

İstenilen emojiyi üretebiliyor! Yeni iOS güncellemesi emojileri değiştirecek İstenilen emojiyi üretebiliyor! Yeni iOS güncellemesi emojileri değiştirecek

Serbest el özelliği geliyor

Google ayrıca, Android'de Google Drive için yeni bir serbest el özelliği de dahil olmak üzere birkaç başka güncelleme daha sunacak. The Verge tarafından hazırlanan rapora göre, bu özellik, kullanıcıların PDF'lerin üzerine yazmak veya önemli metni vurgulamak için parmaklarını veya kalemi kullanmalarına izin verecek. Son olarak teknoloji şirketi Google daha fazla Android cihazda Google Meet görüşmeleri sırasında gürültü engelleme desteği sunacak.

Editör: Enes Sapmaz