Bard Ürün Lideri Jack Krawczyk, kullanıcıların artık yapay zeka ile Arapça, Çince, Almanca, Hintçe ve İspanyolca dillerinde sohbet edebileceğini duyurdu. Bard'ın Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Amarnag Subramanya, Perşembe günü bir blog yazısında şunları yazdı: "Zaman içinde Bard'ı daha fazla bölgeye ve dile getirdikçe, yapay zeka ilkelerimizi bir rehber olarak kullanmaya, kullanıcı geri bildirimlerini dahil etmeye ve insanların gizliliğini ve verilerini korumak için adımlar atmaya devam edeceğiz."

google-4

Meteor tozlarından üretilen Lego'lar sergiye çıkıyor! Meteor tozlarından üretilen Lego'lar sergiye çıkıyor!

Bard şimdi kelimenin tam anlamıyla 40 farklı dil konuşuyor. Kullanıcılar, yapay zekanın oluşturduğu yanıtları okuma veya dinleme seçeneğine sahip olacaklar.

Sohbet robotunun ayrıca, bilgi istemi alanı aracılığıyla sohbete bırakılan görüntüleri yorumlama kapasitesi kazanan bazı yeni çok modlu özelliği var. Belge olarak yüklemekten daha hızlı ve daha kolay olan kullanıcılar, görüntünün içeriği hakkında daha fazla bilgi talep edebilir veya buna dayalı altyazı gibi içerikler oluşturabilir.

Editör: Enes Sapmaz