Sony'nin en önemli oyun serilerinden olan God of War'un son oyunu God of War Ragnarok'un çıkış tarihi 9 Kasım 2022 olarak açıklandı.

Aşağıdan PlayStation YouTube kanalı üzerinden yayınlanan 30 saniyelik çıkış tarihi fragmanını izleyebilirsiniz.

Valorant, Playstation ve Xbox'lara geliyor! Tarih verildi... Valorant, Playstation ve Xbox'lara geliyor! Tarih verildi...

God of War, PlayStation 5 ve PlaySatation 4 için çıkış yapacak. Ayrıca oyunda Türkçe altyazı seçeneği de olacak.

God of War dizisi de yolda

Sony'nin 3 büyük oyun serisi Horizon Zero dawn, God of War ve Gran Turismo yakında dizi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Horizon Zero Dawn dizisi Netflix'te, God of War dizisi ise Amazon'da yayınlanacak.  Gran Turismo filminin ise yayınlanacağı platform henüz belli değil.

Hayranlar ikiye bölünmüş durumda

God of War dizisi için çalışmaların başladığı haberinin gelmesiyle, serinin hayranları mutluluk ve endişe duygularını bir arada yaşıyor. İkiye bölünen hayran kitlesinden bir kısmı Amazon Prime’ın seriye yakışır bir dizi yapamayacağını iddia ediyor. Bunun en büyük göstergesi olarak ise son dönemde The Wheel of Time dizisi ve henüz fragmanıyla bile büyük tartışma yaratan Lord of the Rings dizisi gösteriliyor. Hayranların diğer bir kısmı da mitoloji ve God of War’ın dizi olarak çok iyi bir iş olacağını düşünüyor ve diziyi heyecanla beklemeye başladı. Son dönemde oyunlardan uyarlanan dizilere baktığımızda, Netflix’in The Witcher, Resident Evil dizileri, HBO Max’in The Las of Us dizisi ve Paramount+’ın Halo dizisi örnek gösterilebilir.

Editör: Burak Karahan