Gmail, reklamları uzun süredir Promosyonlar ve Sosyal e-posta kutularının en üstüne yerleştirmeye başvururken, mesajların arasına karışmayı asla cesaret edememişti. Ancak yeni reklam yerleşim politikası ile bu değişmiş gözüküyor.

Sunulan reklamların yanında küçük yeşil "Reklam" simgesi olsa bile, gerçek e-postalar ile reklamlar arasında ayrım yapmayı daha da kafa karıştırıcı hale getirmeyi başladı. Bunun bir tür test mi yoksa kademeli bir sunum mu olduğu net olmasa da, bir çok kullanıcının tepkisini çekti. 

gmail (1)-1

Ayrıca bunlara ek olarak, son haftalarda, Gmail'in mobil uygulamasındaki bazı kullanıcılar, gelen kutularının üst kısmında tam boyutlu resimler bulunan reklamları da fark etmeye başladı.

Google'ın web sitesi şu anda gelen kutularının ortasına yerleştirilmiş reklamları satıp satmadığını belirtmiyor ve bir destek sayfası Gmail, bu reklamların,"sekmelerinin en üstünde genişletilebilir reklamlar" olduğunu söylüyor. Google'ın Keşif kampanyalarıyla ilgili başka bir sayfada, bir kez daha kullanıcının gelen kutusunun üst kısmında görünen bir Gmail reklamı örneği gösteriliyor.

Threads'in yeni özelliği ortaya çıktı: Gerçek zamanlı arama! Threads'in yeni özelliği ortaya çıktı: Gerçek zamanlı arama!

Editör: Enes Sapmaz