WhatsApp, 'Bir Kez Görüntüle' özelliğinin kapsamını genişletiyor. Artık Kullanıcılar metin mesajlarını da bir kez görüntülenecek şekilde gönderebilecek. 

WABetaInfo'da ortaya çıkan özeliğe göre, tıpkı medya gönderirken olduğu gibi artık metin mesajlarını da 'Bir Kez Görüntüle' seçeneğiyle gönderebileceğiz. Ayrıca mesajların kullanıcılar tarafından kopyalamasına veya iletilmesine de izin verilmeyecek.

Özellik aşağıdaki gibi gözükecek:

birkez-goruntule-metin

Şimdilik sadece WhatsApp beta v2.22.25.20 sürümünde kullanılabilen özellik, tüm kullanıcılara bile verilmemiş durumda. Bu beta sürümündeki bazı kullanıcılar özelliği deneyimleyebiliyor. Özelliğin, mesajların kaybolması için belirli bir zaman belirlemenizi sağlayan kaybolan mesajlar özelliği ile birlikte var olup olmayacağı ise belirsiz.

Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız... Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız...

Özellik her ne kadar mantıklı gözükse de, mesajın kopyalanmaktan daha çok başka bir telefon veya cihaz kullanılarak resminin çekilmesi yine ihtimaller arasında. Yani WhatsApp elinden geleni yapsa da bunu engellemek şuan için tam anlamıyla münkün gözükmüyor.

Metin mesajları için 'Bir Kez Görüntüle' özelliğinin yakın zamanda genel kullanıma sunulması bekleniyor.

Editör: Burak Karahan