Yerel polis, bir yaşındaki talihsiz bir kediye dövme yapan suç çetesinin elinden kurtardığında Cereso 3 hapishanesinin yerleşkelerinde saklanıyordu. Sphynx cinsi kedinin tüysüz derisi nedeniyle, dövmeler net bir şekilde görülebiliyor.

Talihsiz kediye yapılan bir dövmede "Meksika'da yapılmıştır" yazıyordu. Henüz ismi açıklanmayan kedi, veteriner hekimlerden temizlendikten sonra sevilip bakılacakları doğru yuvayı bulması için yeni sahiplerini arıyor. Juarez şehrinin ekoloji direktörü Cesar Rene Diaz şunları söyledi: "Kedi çok sosyal ve enfeksiyon kapmadığı için çok iyi durumda."

kedi  (2)-2

Paris, 'kaldırım mafyası' e-scooter şirketlerin savaş açtı! Paris, 'kaldırım mafyası' e-scooter şirketlerin savaş açtı!

Sphynx kedileri, arkadaş canlısı ve sevecen doğalarıyla ünlüdür ve sadık arkadaşlıkları onları popüler, sevimli bir evcil hayvan haline getirdiği için genellikle kediden çok köpeğe benzer olarak anılırlar. Cins, alışılmadık derecede tüysüz olmasıyla ünlüdür ve genellikle derisi lastik gibi veya kadife gibi hissedilir. Derileri aynı zamanda diğer kedilere oranla daha gevşektir, bu da yüz ve boyun bölgelerinde kırışıklıklar oluşturan gevşek bir cilde neden olur. Ayrıca Sfenks'in kürkünün olmaması nedeniyle kemik yapısı ve kasları açıkça görülebilir.

kedi  (1)-4

Diaz, kedinin ihtiyaç duyacağı gerekli bakımı üstlenmeye istekli olması koşuluyla, Meksika dışındaki biri tarafından evlat edinilebileceğini söylüyor. Kedi, kaldığı kurtarma tesisinde ünlendi ve duruşma sırasında güzelce poz verdiği için birçok kişi onun fotoğraflarını çekmek için akın etti.

Kediyi kimin sahipleneceğine dair nihai karar, kediyi yeni ailesine teslim edecek olan şehir yetkilileri komitesi tarafından 1 Mart'ta verilecek.

Editör: Enes Sapmaz