Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası FTX'in çöküşünün ardından, kripto para endüstrisindeki önde gelen isimler varlık sahipleri sahip oldukları Bitcoin'leri çekmeye başladı. FTX'in çöküşü kripto para piyasasında dalgalanma etkilerine neden oldu, Bitcoin fiyatı hemen ağır bir darbe aldı ve dünyanın en değerli dijital varlığı 15.000 $ aralığına düştü. 

Fiyattaki düşüş FTX'în iflası sonrası yaşandı. FTX'in çöküşüyle ​​birlikte Binance, Kraken ve binlerce kullanıcı fonu tutan daha birçok kripto para borsasının istikrarı konusunda büyük endişeler ortaya çıktı. Yatırımcılar borsalardan birikimlerini çekmeye başladı ve borsalardan Bitcoin çıkışı son 17 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Sadece bu hafta 3 milyar dolarlık Bitcoin cüzdanlara çekildi.

Bu denli yüksek para çekimi nedeniyle borsalarda likidite problemleri oluştu.  AAX kaldıraç borsası çekimleri durdurdu. Crypto.com borsasının da likidite konusunda problemleri olduğu iddia ediliyor.

Borsa uzmanları, kripto varlıklar konusunda uyardı! Borsa uzmanları, kripto varlıklar konusunda uyardı!

Kripto dünyasında bir gerçek var ki her kriz yeni oyuncular doğuruyor. CZ’nin merkeziyetsiz cüzdan çağrısı ile birlikte TWT, SFP, TPT, SXP gibi merkeziyetsiz cüzdan tokenleri ve DYDX gibi merkeziyetsiz borsa tokenleri önemli yükselişler kaydetti.

Editör: Burak Karahan