Amazon'un yeni dizi talepleri üzerine Russo kardeşler, kripto para borsası olan FTX'in nasıl bu kadar hızlı ve skandal bir sonla karşılaştığının hikayesinden yola çıkan bir dizi hazırlıyorlar. Bazı haber kaynaklarına göre Amazon, sekiz bölümlük bir dizi uyarlamasını onayladı ve önümüzdeki yıl bahara kadar çekimlere başlamayı planlıyor. Daha önce Russo kardeşlerle bir Prime Video dizisi olan Citadel'de çalışmış olan David Weil, pilot bölümü yazacak ve yürütücü yapımcılığını üstlenecek. Bunun yanı sıra, dört Marvel Sinematik Evren (MCU) filmini yönetmeleriyle tanınan Anthony ve Joe Russo'nun, dizinin yönetici yapımcıları olarak hizmet etmenin yanı sıra yönetmenlik görüşmelerinde de çalışmalar yürüttüğü bildiriliyor.

spotlight-esq050119russobrothers-001-1555616092

FTX, Binance'ın devralma anlaşmasının iptalinden sonra iflas vermek zorunda kaldı

FTX, bir dizi olay sonucunun kısa sürede batmasına yol açmasının ardından geçtiğimiz haftalarda iflas başvurusunda bulunmuştu. Borsanın FTT jetonları, rakip borsa Binance tarafından elinde kalması nedeniyle FTT'lerini satacağını açıklamasının ardından bu ayın başlarında dipleri gördü. Binance, tüm FTT'lerini tasfiye etmeye karar vermeden birkaç gün önce CoinDesk, o zamanki FTX CEO'su Sam Bankman-Fried tarafından kurulan ticaret şirketi Alameda Research'ün çoğunlukla FTT tokenleri tarafından desteklendiğini bildirmişti. CoinDesk, "Durum, FTX ile Alameda arasındaki bağların alışılmadık derecede yakın olduğuna dair kanıtlara katkıda bulunuyor."  diyerekAlameda'nın mali sorunlar yaşadığı ve borçlarını ödemek için FTX müşterilerinin mevduatlarını kullandığı iddia etti.

ftx dizisi amazon (1)-1

Amazon Prime'dan can sıkan reklam kararı! Amazon Prime'dan can sıkan reklam kararı!

Daha küçük yatırımcılar ve sıradan müşteriler de bu durumdan haber olmaya başlayınca yatırımlarından çıkmak istediler ve para çekme talebinde bulundular. Bu da FTT tarafında büyük bir likidite sorununa neden oldu. Binance başlangıçta FTX'i satın alarak kurtarmayı kabul etti, ancak sonunda anlaşmasından çekilme kararı aldı. Anlaşmanın iptalinden sonra FTX iflas başvurusunda bulundu ve Bankman-Fried CEO'luktan istifa etti. Russo kardeşlerin gösterilerine dahil edebilecekleri milyarlarca dolarlık kayıp veya çalınan fonun nereye gittiğinin gizemi de dahil olmak üzere hikayede çok daha fazlasının yer alacağı düşünülüyor.

20221111-ftx

FTX dizisinde Marvel oyuncuları yer alabilir

Russo kardeşlerin hikaye konusunda hangi bilgi kaynaklarını kullanmayı planladıkları hala belirsiz, ancak, haberlere göre gösterinin FTX skandalını araştıran gazetecilerin "içeriden haberciliğine" dayanabileceğini söylüyor.

Bunun yanı sıra, dizide önemli roller oynamak için birden fazla Marvel oyuncusuyla görüşmelerde bulundukları bildiriliyor. 

Editör: Enes Sapmaz