Forspoken için açıklanan PC sistem gereksinileri birçok oyuncuyu hayal kırıklığına uğratacak gibi görünüyor. Çünkü oyunu ortalama bir performansta oynamak için bile geliştiriciler 24 GB gibi yüksek bir RAM’e ihtiyaç olduğunu belirtiyor.

Açıklanan sistem gereksinimlerinin en kötü yanı ise oyunu 2K 60 FPS’te oynamak için en az 32 GB RAM’e ihtiyaç olması. 24 GB’lık RAM ile oyuncular oyunu ancak 30 FPS’te oynayabilecek.

Forspoken PC sistem gereksinimleri

Twitter hesabından paylaşılan sistem gereksinimleri, oyunu bekleyen birçok insanı şok etti. Bazıları ve bu nedenle, oyunun PC versiyonunun kötü bir şekilde optimize edileceğini tahmin ediyor ve 24 Ocak'ta piyasaya çıkacak oyunun, performans sorunlarıyla geleceğini düşünüyor.

Yakuza oyununun canlı uyarlaması geliyor! Amazon tarih verdi Yakuza oyununun canlı uyarlaması geliyor! Amazon tarih verdi

İşte Forspoken için istenen minimum, ortalama ve önerilen PC sistem gereksinimleri:

forspoken-pc-sistem-gereksinimleri

İşleri daha da ilginç hale getirmek için, bu gereksinimleri detaylandıran tweet, biz bu haberi yazarken silindi. Daha sonra, görünüşte hiçbir değişiklik olmadan yeniden yüklendi. Bunun nedeninin ne olduğu ise henüz bilinmiyor.

Geliştiricinin veya yayıncının bu gereklilikleri yerine getirip getirmediğini zaman gösterecek, ancak bunun bir hata olması pek olası görünmüyor. Haber, önceden kaydedilmiş bir mesajın parçası olarak açıklandı ve ekip tarafından da hazırlanacak bir grafikte gösterildi. Yani sistem gereksinimlerinin yanlış olma olasılığı pek yok gibi görünüyor.

16 GB RAM’e sahip oyuncular, Forspoken’ı 720p’de 30 FPS’e kilitli olarak oynayabilecek. Bu da 2023 yılı için şaşırtıcı derecede düşük.  Ayrıca oyunun 150 GB bir alan istemesi de ayrı bir problem olacak gibi.

24 Ocak'ta hem PlayStation 5 hem de PC'de piyasaya sürüldüğünde nasıl çalıştığını öğreneceğiz . Ne yazık ki PC oyuncuları için mevcut demoyu PS5’teki gibi deneyimleyemiyor. Bu nedenle bu çıkış tarihine kadar beklemeniz gerekecek gibi görünüyor.

Editör: Burak Karahan