Yeni bir yarış serisi, bir gün genç sürücülerin Formula E yarışmasına katılmasını kolaylaştırabilir. Bu hafta sonu Haydarabad E-Prix'sinde, eski Mahindra Racing takımı lideri Dilbagh Gill, Ace Championship'in başladığını duyurdu. Delbagh Gill, seri hakkında şunları söyledi: "Sürücüler ve mühendislik yeteneklerinin diğer yarış serilerine geçmesini sağlamak için  besleyici bir platform olacak."

ace championship (1)

Gelecek yıl başlayacak olan yarışlar, Ace Championship'in iki farklı rekabet seviyesinden oluşacak. Takımlar, hem 'Challenger' hem de 'Championship' seviyeleri için tek bir araba çifti kullanabilecek. Böylece daha yüksek yarış seviyelerinde, araçlar daha fazla güç üretecek. Sonuç olarak, katılan takımların yarışmak için dört araba kullanması gerekmeyecek.

Tesla araçların büyük güvenlik problemi! 120 bin araçta risk teşkil ediyor... Tesla araçların büyük güvenlik problemi! 120 bin araçta risk teşkil ediyor...

ace championship (2)

The Race'in paylaştığı ilk bilgilere göre Ace Championship, potansiyel katılımcılar için giriş maliyetlerini muhtemelen daha da azaltacak bir hareketle yeni tasarımlar oluşturmak için Formula E'nin süre gelen Gen2 şasisini kullanmayı planlıyor. Seri yakın zamanda Barselona'da modifiye edilmiş bir Gen2 arabasını test etti. Haydarabad yarış pistinde eski Mahindra sürücüsü Nick Heidfeld direksiyon başındayken aracı gösterdi. Ace Championship organizatörleri, The Race'e mevcut yarış takımlarından piste katılmak için "önemli bir ilgi" olduğunu söyledi, ancak henüz hiçbir kuruluş katılımı olduğunu açıklamadı.

Editör: Enes Sapmaz