Futbol meraklılarının heyecanla beklediği FIFA 23, kritik bir hata nedeniyle 1 ay önceden erişime açıldı. Bu kritik hata sonrası oyunda yer alan takımların, henüz gerçekten tanıtmadığı formaları bile ortaya çıktı.

30 Eylül'de çıkış yapacak olan FIFA 23, yaşanan kritik hata sebebiyle Ultimate Edition sürümünü ön sipariş ile satın alan Xbox oyuncularına erişime açıldı.  Oyunun Ultimate sürümünü ön sipariş veren oyuncuların normal çıkış tarihinden 3 gün önce yani 27 Eylül'de oyuna erişim sağlayabileceği açıklanmıştı ancak EA yaptığı hata sonrası bunu 1 ay önceden uyguladı ve birçok sızmaması gerken detay da sızmış oldu.

Twitch'te canlı yayın bile açan bazı oyuncular, FIFA 23'e girdi maç yaptılar ve hatta Ultimate Team'e bile erişebildiler. Oyundan birçok detay da sızdı. Ultimate Team’e giriş yapmayı başaran oyuncular, bazı popüler futbolcuların istastisklerini paylaştı. Örneğin, Manchester United’ın 37 yaşındaki yıldızı Cristiano Ronaldo’nun çevikliği 81 puana düşürüldü. FIFA 22’de 87 seviyesindeydi. Ayrıca top sürme ve pas verme puanı da azaltıldı.

cdc89ea5806109a0aa40d383244bf380735ca3cd

Tanıtılmamış formalar da ortaya çıktı

Oyuncu istatistiklerinin sızması bir yana, bazı futbol kulüplerinin gerçekte henüz tanıtmadığı yeni sezon formaları da FIFA 23'e erken erişe bir oyuncu tarafından sızdırıldı. Aşağıda Liverpool'un sızdırılan alternatif yeni sezon formasını görebilirsiniz:

Geçtiğimiz günlerde yine Electronic Arts yaptığı bir hata ile gündeme gelmişti. FIFA 23'ü yanlışlıkla Hindistan'da 1 TL'ye den gelen 4.80 rupi karşılığında satışa açmıştı. Hata hızlıca fark edilmiş olsa da birçok insan bu fiyattan oyunu satın almayı başarmıştı.

Aşağıdan Liverpool takımının ratinglerini görebilirsiniz:

Editör: Burak Karahan