Yıllardır futbol oyunu denilince akla gelen iki oyun var. FIFA ve PES'in (yeni adıyla eFootball) savaşı uzun süredir sürüyordu ancak kimsenin inkar edemeyeceği gibi eFootball bu savaşı şu an için kaybetmiş gözüküyor. 

Hem FIFA'nın hem de PES'in 2023 versiyonlarının piyasaya çıkmasıyla karşılaştırma videoları da gelmeye başladı. FIFA 'nın Ultimate Team gibi modları ve daha gelişmiş grafik ve lisans paketiyle piyasayı ele geçirmiş olmasına rağmen KONAMI tarafı hala eFootball ile direnmeye devam ediyor. Ve tabii ki bu iki oyun piyasada olduğu sürece bu karşılaştırma sürecek.

GeForce Now, reklamlı oluyor! GeForce Now, reklamlı oluyor!

FIFA 23 ve eFootball 2023 grafik karşılaştırması

FIFA 23'ün piyasaya yeni çıktı ve Hyper Motion 2 teknolojisiyle oyunculara yeni bir deneyim sunmayı hedefliyor. Oyun çıkışıyla birlikte büyük bir kitleye ulaştı bile.

ElAnalistaDeBits isimli YouTube kanalı, iki rakip oyun FIFA 23 ile eFootball 2023'ün grafiklerini karşılaştırdı. 

Viddeoyu izleyip hangi oyunun grafiklerinin daha iyi olduğuna karar vermek size kalmış. Sizin tercihiniz hangisi?

FIFA 23, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, Steam ve Epic Games'te çıkışını yaptı.FIFA 23'ün PlayStation 5 versiyonu 800 TL. Xbox'ta standart sürümü 699 TL, Ultimate sürümü ise 899 TL'den satılıyor. PC için ise, FIFA 23'ün standart sürümü Steam'de 699 TL, Ultimate sürümü ise 899 TL'den satın alınabiliyor.

eFootball 2023 ise oynaması ücretsiz olarak PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, PC, iOS ve Android platformlarında oyunculara sunulmuş durumda.

Editör: Burak Karahan