Bethesda'dan Todd Howard ve Microsoft Gaming CEO'su Phil Spencer, Gamescom'un Xbox standında gelecek seriyi tanıttılar. Kısa bir tanıtım klibi sırasında, Los Angeles'a benzeyen bir şehirde meydana gelen nükleer bir patlama, karakterlerin çorak araziden geçişi ve ünlü Fallout'un Kasalarından birinden çıkan bir kadın karakter gösterildi. Prime Video, dizinin geçtiği mekanın Los Angeles'taki Vault 33 olduğunu doğrulayan bir görüntü paylaştı. Daha önce Amazon'un Prime Video X hesabı, Vault 33 kıyafetleri giyen karakterlerin bir fotoğrafını paylaşmış, ayrıca Vault 32'nin sahne görüntüleri de sızdırılmıştı.

Yakuza oyununun canlı uyarlaması geliyor! Amazon tarih verdi Yakuza oyununun canlı uyarlaması geliyor! Amazon tarih verdi

Dizi ilk duyurulduğunda Bethesda, son on yılda Fallout oyunlarını filme veya TV şovuna uyarlamak için çeşitli yollar araştırdığını belirtmişti. Nihayetinde Lisa Joy ve Jonathan Nolan tarafından yönetilen bu uyarlamada "ciddi ve sert" bir tonun yanı sıra "ironik mizah" ve "B-film nükleer fantezileri" de bulunacak. Fallout hayranları, bu beklenen uyarlamayla ilgili gelişmeleri heyecanla takip ediyor.

Editör: Enes Sapmaz