Ünlü İngiliz elektronik müzik grubu Faithless'ın solisti Maxi Jazz, 65 yaşında hayatını kaybetti. Asıl adı Maxwell Fraser olan sanatçı, cuma gecesi Londra'daki evinde öldü. Sanatçının "uykusunda huzur içinde" öldüğü açıklandı.

Maxi Jazz'ın Instagram hesabından eski grup arkadaşlarının imzasıyla yapılan açıklamada, "Hayatımızı birçok yönden değiştiren bir adamdı. Müziğimize doğru anlam ve mesaj verdi." denildi.

Su ürünleri, hem ekolojik hem de beslenme problemlerini çözebilir Su ürünleri, hem ekolojik hem de beslenme problemlerini çözebilir

Faithless 1995 yılında kuruldu. 1999 ve 2002'de Brit Ödülleri'nde En İyi Birleşik Krallık Dans Gösterisi dalında aday gösterildiler.

Grup 2011'de dağıldı. Ayrışmadan on yıl sonra, pandemi sırasında yeni bir stüdyo albümü yayınlamak için grup üyeleri tekrar bir araya geldi. Ancak Maxi Jazz bu buluşmaya katılmadı.

faithless-maxi-jazz-dies-65

Maxi Jazz kimdir? 

14 Haziran 1957 Brixton Londra doğumlu Maxwell Fraser, hip-hop ve tekno tınılarıyla örülü dans müziğinin önde gelen isimlerindendi. Faithless grubunun solisti olan sanatçı Tiësto ile "Dance4life" Robbie Williams ile "My Culture" şarkısını da seslendirdi. Türkiye'de grubuyla birlikte pek çok kez konser veren Fraser unutulmaz sahne şovlarına imza atmıştı. 

Editör: Burak Karahan