Meta, içerik oluşturucunun para kazanma programına katılmaya hak kazanmasıyla birlikte, reklamları Reels videolarına getirme planını "hızlandırdığını" söyledi. Şirket, "önümüzdeki haftalarda" Instagram'da Reels içerik oluşturucuları için benzer bir programı test etmeyi planladığını duyurdu.

reels instagram meta (2)

Meta programı tipik gelir paylaşımı düzenlemelerinden biraz farklı şekilde yapılandırıyor. Şirket, içerik oluşturuculara "Reels'lerindeki reklamların kazancına göre değil, herkese açık makaralarının performansına göre ödeme yapan yeni bir ödeme modeli" kullanarak ödeme yapacağını ve "başlangıçta, testteki ödemelerin sayısına göre belirleneceğini" söylüyor. Başka bir deyişle, diğer etkileşim ölçütlerinden veya kliplerinin ne kadar reklam geliri sağladığından bağımsız olarak, en fazla görüntülemeyi toplayan içerikler en yüksek kazancı elde edeceklerdir.

Threads ve Instagram daha çok birleşiyor! Threads ve Instagram daha çok birleşiyor!

Görüntülemelere öncelik verme kararı, görünüşe göre şirketin daha önceki testlerinin bir sonucu olarak geldi ve Meta, reklam performansına dayalı ödemelerin bazen şirketin kendi reklam envanteri gibi kontrolleri dışındaki şeyler için içerik oluşturucuları olumsuz etkileyebileceğini belirtti.

Editör: Enes Sapmaz