Facebook, bugün sabah saatlerde platforma giriş yapan kullanıcılar için olduğundan çok farklı bir aldı. Facebook'ta gezen kullanıcılar, arkadaşlarından ve içinde bulundukları gruplardan gelen gönderileri görmek yerine, ünlülerin sayfalarında rastgele kişilerin gönderileriyle dolu olduklarını olduğunu gördüler. Kullanıcılar bu komik durumu Twitter gibi diğer sosyal ağlarda yayınladılar.

facebook komik hata (1)

Facebook'un ana sayfa hatasından kendine pay çıkaranlar oldu

Bahsi geçen hataya göre, belirli bir ünlü sayfasını takip eden kullanıcılar, diğer insanların zaman çizelgelerinde yayınlanan tüm gönderileri görmeye başladılar. Bazı Facebook kullanıcıları birden fazla ünlüyü takip etme eğiliminde olduklarından, ana sayfaları yabancılardan gelen gönderilerle doldu. Hatta ve hatta bazı fırsatçı kişiler, bu fırsatı işlerini tanıtmak veya iş aramak için bile kullandı.

facebook komik hata (2)

Kullanıcıların yüzde kaçının bu hatadan etkilendiğine dair herhangi resmi bir istatistik bulunmuyor. Ancak son birkaç saat içinde 2.600'den fazla kişinin bu komik sorunu DownDetector'a bildirdiği belirtiliyor. Raporların yüzde 80'inden fazlası Facebook'un masaüstü sürümünü kullanan kişilerden geldi.

facebook komik hata (4)

Meta, sorunun yapılandırma değişikliğinden kaynakladığını söyledi

Belirtiline göre Facebook hatası, İngiltere, ABD, İspanya, Kanada, Meksika, İtalya, Fransa, Polonya ve Avustralya'daki kullanıcılar tarafından rastlandı. Facebook sorunun farkında olduğunu söyledi, ancak neyin yanlış gittiğine dair herhangi bir ayrıntı paylaşmadı. Metro UK'ye verilen yeni bir açıklamada, bir Meta sözcüsü sorunun bugün erken saatlerde bir "yapılandırma değişikliğinden" kaynaklandığını söyledi.

facebook komik hata (3)

TikTok, avatar yapay zekasını tanıttı! Hem ürkütücü, hem kafa karıştırıcı TikTok, avatar yapay zekasını tanıttı! Hem ürkütücü, hem kafa karıştırıcı

Ayrıca Facebook açıklamalarına şu sözleri ekledi: "Etkilenen herkes için sorunu olabildiğince çabuk çözdük ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz."

Editör: Enes Sapmaz