Facebook, Reels'lerde hangi tür videolar görmek istediğiniz konusunda size bir miktar kontrol sağlayan yeni bir dizi kontrol özelliğini yayınladı. Video oynatıcının altındaki üç noktalı menüye dokunduğunuzda artık "Daha fazla göster" ve "Daha az göster" yazan iki yeni seçenek bulacaksınız. İlk seçeneği seçmek, o videonun sıralama puanını geçici olarak yükseltir, böylece Facebook size daha fazla görmek istediğiniz içeriklere benzer daha fazla Reels gösterebilir. Bu arada, diğer seçeneği seçmek, görüntülenmemesini istediğiniz videoları geçici olarak daha az gösterilmesini sağlar. 

reels

TikTok, avatar yapay zekasını tanıttı! Hem ürkütücü, hem kafa karıştırıcı TikTok, avatar yapay zekasını tanıttı! Hem ürkütücü, hem kafa karıştırıcı

Şirket, yeni kişiselleştirme kontrollerini tanıtmanın yanı sıra, sayfanın üst kısmındaki Facebook Watch'ın ana gezinme menüsüne Reels akışı ekledi. Bu, şirketin ilgi alanlarınıza uygun yeni içerik oluşturucular ve içerikler keşfetmenizi sağlayacağını umduğu kısa biçimli videolara hızlı erişim sağlar. Ayrıca, artık Reels ve Facebook'taki daha uzun videolar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Son olarak şirket, örneğin bir arkadaşınız beğenmiş gibi, zaman çizelgenizde neden göründüğüne dair size daha fazla bağlam sağlamak için Reels videoları için yeni etiket açıklamalarını kullanıma sundu.

Editör: Enes Sapmaz