WhatsApp'ın birçok kişi tarafından beklenen 'çevrimiçi durum gizleme' özelliği, bazı beta kullaıcıları içni erişime açıldı. Artık WhatsApp'ta çevrimiçi oldugunuzu gizleyebilecek ve adeta bir 'hayalet' olabileceksiniz. 

WhatsApp çevrimiçi gizleme özelliği nasıl açılıyor?

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma programı olan WhatsApp'ın yeni 'çevrimiçi gizleme' özelliği beta 2.22.20.9 sürümünde kullanıcılara sunuldu. Hayalet modu olarak da adlandırılan bu özellik WhatsApp'ta çevrimiçi oluşunu gizlemek isteyen kullanıcılar için bire bir. Özellik iOS ve Android için yaklaşık 2 aydır geliştiriliyordu. 

Eğer siz de uygun beta sürümünü kullanıyorsanız ve özellik size geldiyse aşağıdaki adımları izleyerek 'Çevrimiçi gizleme' özelliğini açabilirsiniz:

  1. WhatsApp ayarlarına girin.
  2. Hesap - Gizlilik menüsüne girin.
  3. Son görülme ve çevrimiçi altında seçenekler göreceksiniz.
  4. Son görülmeyi “Hiç kimse” olarak ayarlayın.
  5. “Son görülme ile aynı” seçeneğini seçin.

2022-09-14 10_35_52-Window

Ayrıca WhatsApp'ta yalnızca bazı kişilere online gözükme seçeneğiniz de mevcut. "Herkes, kişilerim, bazı kişiler hariç ve hiç kimse" olmak üzere son görülme durumunun kimlerin görebileceğini seçme imkanınız da var. Ve unutmayın ki, son görülme ve çevrimiçi durumunu gizleyen kişi, Whatsapp kişilerinin de son görülme ve online durumunu göremiyor.

Şu anda bu gizlilik özelliği, beta kullanıcılarına bile kademeli olarak dağıtılıyor. 2.22.20.9 veya 2.22.20.7 sürümleri yüklü olsa bile, çevrimiçi durum ve son görülme gizleme seçeneklerini göremeyebilirsiniz. Bu yüzden biraz beklemenizde fayda var.

WhatsApp'ta 'aman yanlış yazdım!' demeye son verecek yeni özellik! WhatsApp'ta 'aman yanlış yazdım!' demeye son verecek yeni özellik!

WhatsApp'ın büyük güncellemesi herkes için yayınlandı

WhatsApp'ın Temmuz ayında duyurduğu fakat kademeli olarak dağıttığı büyük güncellemesi tüm kullanıcılar için yayınlandı. Yeni gelen güncelleme ile aşağıdaki özellikler WhatsApp'a eklendi:

  • Artık sohbetlerinizi 'okunmamış' filtresiyle sıralayabiliyorsunuz. 'Ara' çubuğunun yanındaki yeni filtre simgesine dokunarak bunu yapabilirsiniz.
  • Şimdi 'Herkesten Sil' özelliğini kullanmak için 2 günden fazla süreniz var
  • Gruplarda katılımcı sınırı 512'ye yükseldi
  • Maksimum dosya boyutusu sınırı 2GB'a yükseltildi
  • Artık 'benden sil' özelliğini kullanarak yaptığınız silme işlemlerini ilk birkaç saniye içinde geri alabiliyorsunuz.

Yeni gelen güncelleme ile özellikle 2GB boyutunda dosyaların gönderilmesi ve grupların boyutunun 512 kişiye kadar çıkarılması oldukça önemli. WhatsApp'ın Telegram ile olan savaşında önemli bir güncelleme olarak bu özellikler karşımıza çıkıyor.