WhatsApp'tan sesi yazıya dönüştüren yeni özellik! WhatsApp'tan sesi yazıya dönüştüren yeni özellik!

Geçtiğimiz saatlerde Türkiye tarafından para cezasına çaptırılan Elon Musk'ın Twitter'daki güvenlik ihlallerini göz ardı ettiği söylendi. Eski Twitter çalışanlarının yaptığı açıklamalara göre Musk, şirketi devralmasının ardından platformda bot hesap sayısında, sözlü tacizler ve hakaretler konusunda bir artış içinde olduğu belirtiliyor.

twitter-hacker

Elon Musk, Twitter'ı satın almadan önce daha özgür bir platform olacağını söylemişti. Hatta bu açıklamalarının üzerine platformda güvenlik korumasını asla rahatsız etmeyeceğini belirtmişti. Fakat eski Twitter çalışanları tarafından ortaya atılan son iddialara göre ortaya çıkan haberlere göre güvenlik konusunda bazı sorunlar mevcut.

Röportajda, platform bot hesapların, dezenformasyon ve çocuk istismarları konusunda artış yaşandığı belirtildi.

Röportajda Twitter'ın güvenlik problemleri şu şekilde aktarıldı;

“Twitter'da taciz benim için yeni bir şey değil. Orada geliştirme, komplo ve nefret haberlerini paylaşan bir muhabirim. Ancak geçen yılın büyük bir bölümü bunun için tüm sosyal medya sitelerinde giderek küçültülmesini fark etti. Kasım ayında Twitter'da ise işleyişi kötüleştiğini fark ettim.

Uluslararası Gazeteciler Merkezi ve Sheffield Üniversitesi'nden bir ekip, hesaptaki verileri takip ediyor. Twitter'da bana yönelik tacizin, Musk'ın göreve gelişinden bu yana yılın aynı dönemine göre üç kattan fazla gösterimini ortaya çıkardı."

Editör: Enes Sapmaz