Square Enix'in yayıncılığını, Luminous Productions'ın ise geliştiriciliğini üstlendiği açık dünya rol yapma oyunu Forspoken'dan yeni bir oynanış videosu paylaşıldı. Konsol tarafında PlayStation 5'e özel olacak, aynı zamanda PC için de yayınlanacak oyun ilk başta Şubat 2022'de çıkacaktı. Fakat saha sonra çıkış tarihi Ekim 2022'ye ertelenmişti. Ardından bir kez daha erteleme alan oyunun 24 Ocak 2023'te çıkacağı açıklanmıştı.

Paylaşılan yeni oynanış videosunda oyunun parkur mekaniklerine odaklanılıyor. 'Magic Parkour' adı verilen bu mekanik ile açık dünyada özgürce ve hızlıca hareket edebileceğimiz görülüyor. 3 kez erteleme alan oyun için olan heyecan artık düşmüş durumda ancak bizleri ilk baştakinen daha geliştirilmiş bir oyun beklediğini söylemekte fayda vard.

İşte paylaşılan video: 

Not: Yaş kısıtlaması nedeniyle videoyu YouTube üzrerinden izlemeniz gerekmektedir. 'YouTube'da izleyin' yazısına tıklayarak videoyu izleyebilirsiniz.

Forspoken hakkında

Forspoken, güzel ve zalim Athia topraklarına götürülen New York’lu genç Frey’in yolculuğunu anlatıyor. Evine dönmenin yollarını arayan Frey, yeni edindiği sihirli güçleriyle geniş toprakları aşmak ve devasa canavarlarla savaşmak zorunda.

Güzel Ama Zalim Bir Açık Dünya

Son teknolojiyle hayata getirilmiş, göz alıcı grafiklere sahip muazzam manzaralara ve ilginç yaratıklara ev sahipliği yapan geniş Athia diyarlarını keşfet.

Özelleştirilebilir Büyü Cephanesi

Hızlı ve heyecan verici ya da stratejik ve temkinli gibi farklı oyun tarzları sunan çok çeşitli güçlü yetenekleri kullanarak ürkütücü canavarlarla yüzleş.

Sezgisel, Büyüyle Zenginleştirilmiş Parkur

Helldivers 2 oyuncuları çileden çıktı! Sony'nin hatası pahalıya patladı Helldivers 2 oyuncuları çileden çıktı! Sony'nin hatası pahalıya patladı

Duvarları aş, kanyonları geç, baş döndüren yüksekliklerden atla ve geniş topraklarda koş. Frey’in eşsiz yetenekleri açık dünyayı kolaylıkla arşınlayabilmesini sağlar.

Editör: Burak Karahan