'VPN nedir' sorusuna kısa cevap vermek gerekirse, İngilizce olarak Virtual Private Network, Türkçe anlamı Sanal Özel Ağ anlamına geliyor. VPN sayesinde fiziksel olarak bulunmadığınız bir yerdeki ağa bağlanabilirsiniz. Yani konumunuzu değiştirerek internette gezmenizi sağlar. Aslında temel amaç daha güvenli bir iletişim yolu sağlayarak kurumsal çözümler sunmaktır. Ancak bu sırada mevcut fiziksel konum dışından bağlanmak mümkün olduğu için, engelli sitelere erişim için de VPN kullanmak mümkün.

Sizler için en iyi VPN uygulamalarından bazılarını sıraladık. İşte en iyi VPN uygulamaları:

ChatGPT'den yeni özellik: Ses ile konuşabileceksiniz! ChatGPT'den yeni özellik: Ses ile konuşabileceksiniz!

Express VPN

b4f07000a3f98f5313b9afcc09262e7e001ddf9a

VPN servisleri çoğunlukla kaliteli hizmet vermek için sizden ücret talep eder. Hem güvenilir hem ücretsiz VPN uygulaması bulmak zordur. ExpressVPN size ilk 3 ay ücretsiz hizmet veren ve hızlı bir şekilde internet sunan bir VPN servisi. 3 ay ücretsiz ve 12 ay boyunca ayda 6,67 dolarlık ücreti bulunan ExpressVPN, eğer beğenmezseniz paranızı 30 gün içinde iade de ediyor.

Android için ExpressVPN mağaza sayfasına gitmek için tıklayın

Proton VPN

protonvpn-1

Ücretsiz sürümünde bile veri ve hız sınırı koymayan Proton VPN, Mac, Windows, Android, iOS ve Linux’ta kullanılabiliyor.

Ücretsiz sürümünde üç adet sunucu konumu kullanılabiliyor bu nedenle bazen yavaşlamalar yaşanabiliyor. Tam sürümünü almak isterseniz 2 yıllık 5 euro gibi bir ücret talep ediliyor.

Android için Proton VPN mağaza sayfasına gitmek için tıklayın

iOS için Proton VPN mağaza sayfasına gitmek için tıklayın

Opera VPN'li tarayıcı

9947479cce098f95e976853ef9e31d3ad0ef8f76

Eğer kaliteli bir internet tarayıcı ve VPN'i bir arada istiyorsanız, yılların bilindirk ismi Opera, VPN servisi veren bir tarayıcı sunuyor. Opera'nın hem mobil hem de masaüstü sürümleri VPN serivi ile birlikte geliyor.

Opera'nın Windows ya da MacOS sürümünü indirmek için buraya tıklayın.

Opera'nın Android sürümünü indirmek için tıklayın

Opera'nın iOS sürümünü indirmek için tıklayın

Uyarı: Ücretsiz VPN uygulamalarını kullanma sonucunda cihazınızda bulaşabilecek virüs ya da kişisel verilerinizin tehlikeye düşmesinden Megabayt.com sorumlu değildir. VPN servislerine ihtiyaç duyuyorsanız, ücretli VPN ağlarına abone olmanızı tavsiye ederiz. 

Editör: Burak Karahan