Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ), YouTube'da konuk olduğu TechCrunch kanalında bir röportaj verdi. CZ bu röportaj sırasında, kripto para borsası Binance’in gelirinin yüzde 90’ını işlem ücretlerinden elde ettiğini söyledi.

Elon Musk'ın Twitter logosunu uğruna değiştirdiği köpeğin olayı ne? Elon Musk'ın Twitter logosunu uğruna değiştirdiği köpeğin olayı ne?

Binance'ın 2020'de satın aldığı veri sitesi üzerinde reklamların kaldırıldığını da hatırlatan Zhao, reklamları açarlarsa yılda 40 milyon dolar kadar gelir elde edebileceklerini ancak buna ihtiyaçları olmadığını söyledi.

Yani Binance CEO'su Chanpeng Zhao, bir nevi doğrudan kriptop paralar üzerinden gelir elde etmiyor, işlem ücretlerinden gelir sağlıyor. Bu da kripto para yatırımcılarının kafasını oldukça karıştırmış durumda. Sosyal medyada birçok insan Binance'ın bile kripto paralara yatırım yapmadığı konusunda yorumlarını paylaşıyor.

binance-1

2022'de 20 milyar dolar gelir

Binance'ın 2022 yılı gelirinin 20 milyar dolar civarında olması bekleniyor. Chanpeng Zhao, FTX’in bilançosunda 2 haneli, milyar dolarlık kayıpların olduğunu belirtirken, yaşanan bu etkinin kripto sektöründe oldukça olumsuz yansıdığını ve gelişimi yavaşlattığını belirtti.

Zhao ayrıca kripto para piyasasındaki bulaşıcı negatif etkinin bir süre daha devam edeceğini ancak sektörün genel olarak iyi durumda olduğunu da ekledi.

Editör: Burak Karahan