Amarikalı dev otomotiv şirketi General Motors, Elon Musk'ın Twitter'ı devralmasının ardından platformdaki reklamlarını askıya aldı. GM, Musk'ın nasıl bir yönetim anlayışı izleyeceğini ve kullanıcılara, firmalara nasıl hitap edeceğini görmek istiyor. General Motors ile Twitter arasında görüşmeler başladı.

General Motors reklamlarını Twitter'dan kaldırdı

General Motors, Twitter'a verdikleri reklamlarını askıya aldığını açıkladı. GM, Twitter'daki takipçileri ve müşterileri ile etkileşimde olmaya devam edecek ancak reklamlar için herhangi bir ödeme yapmayacak.

Apple'ı tehdit ettiler! O uygulamaların App Store'dan kaldırılması istendi... Apple'ı tehdit ettiler! O uygulamaların App Store'dan kaldırılması istendi...

İcra Kurulu Başkanı (CEO) Mary BARRA'nın yönetimi altındaki Detroit merkezli bu şirket elektrikli araç tarafında Tesla ile rekabet edebilmek için milyarlarca dolar yatırım yapan ilk otomobil üreticileri arasında.

general-motors

Diğer otomotiv şirketleri ne yapacak?

Tesla'nın diğer rakiplerinden Ford Motor, Elon Musk'ın Twitter'ın başına geçmesinin ardından Twitter'daki reklam çalışmalarını durdurmuştu. Ford, Twitter üzerinden müşterileriyle iletişimini kurmayı sürdürüyor.

Diğer bir yandan Rivian, Stellantis ve Alphabet (Google'ın ana şirketi) üçlüsünün Twitter'daki reklamlarını kaldırıp kaldırmayacağı henüz belli değil. Elektrikli kamyon üreten Nikola bu platformdaki tanıtımlarını kaldırmayı düşünmüyor.

General Motors'un verdiği bu karar pek şaşırtıcı değil. Zira kendisinin rakibi olan Tesla'nın CEO'su aynı zamanda Twitter'ın da bir numaralı ismi konumuna geldi. GM ücreti karşılığında reklam vermeyi yayınladığı platformdan tamamen çekilmedi. 

Editör: Burak Karahan