Twitter'ı 44 milyar dolar karşılığında satın alan Elon Musk, aldığı, almadığı veya aldıktan kısa süre sonra geri adım attığı kararlarla her gün konuşulmaya devam ediyor. Tartışmaların odağındaki Musk, Twitter'da açtığı yeni bir anket ile yine çok konuşuluyor.

Twitter'da bir anket başlatan Elon Musk, kaderini takipçilerinin inisiyatifine bıraktı. Elon Musk, "Twitter'dan istifa etmeli miyim?" sorusunu takipçilerine sordu.

İşte Musk'ın Twitter'daki geleceğini belirleyecek o anket:

Threads ve Instagram daha çok birleşiyor! Threads ve Instagram daha çok birleşiyor!

CEO'luk koltuğunu bırakmayı düşündüğü biliniyordu

Elon Musk'ın takipçilerine "İstifa etmeli miyim?" diye sorduğu anketin sonucunın aslında az çok "Evet" olarak çıkacağını biliyorduz. En azından şimdilik "Evet" seçeneği önde gidiyor. Fakat Elon Musk'ın aslında yerine geçecek birini aramaya başladığı da biliniyor.

Tesla'daki bir davası nedeniyle Delaware mahkemesinde ifade verirken konuşan Elon Musk, "Şirketi yeniden düzenlemek için satın alma sonrasında ihtiyaç duyulan bir ilk faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Twitter'daki zamanımı azaltmayı ve zaman içinde Twitter'ı yönetecek başka birini bulmayı umuyorum." demişti.

İfadenin ardından Musk, Twitter'ı 'güçlü bir yere gelene kadar yönetmeyi planladığını ve bunun biraz zaman alacağını' söyledi.

Yani aslında Elon Musk istifa edip yerine başka birini geçirmeyi daha Twitter'ı satın aldığı ilk haftalardan beri düşünüyor. 

Elon Musk'ın Twitter'daki anketi, an itibarıyla 13,5 milyon kişi tarafından oylandı ve şu anda %56'lık bir kısım ankete "Evet" oyu vermiş durumda. Sonçlara göre Elon Musk istifasını verecek.

Editör: Burak Karahan