WhatsApp, unutkan kullanıcılarını sevindirecek yeni özelliğini tanıttı! WhatsApp, unutkan kullanıcılarını sevindirecek yeni özelliğini tanıttı!

Geçen hafta Twitter, Jack Sweeney'nin Elon Musk'ın özel jetini izleyen @ElonJet hesabını yasaklamıştı ve kısa bir süre sonra canlı konum paylaşımına karşı platformda yeni bir politika yayınlandı. İlk bildirilenlere göre Sweeney, Musk'ın uçağını hala takip eden ancak konuma 24 saatlik bir gecikme ekleyen @ElonJetNexDay adlı yeni bir hesapla  Twitter'a geri döndü.

Elon Musk'ın baş düşmanı Twitter'a geri döndü

Sweeney'nin bu çabası, Twitter'ın "kamuya açık bilgilerin makul bir süre geçtikten sonra, bireyin artık fiziksel zarar görme riski altında olmaması için" paylaşılmasına izin verildiğini belirten yeni kurallarına ayak uydurma çalışması gibi görünüyor. Twitter'ın yine aynı şekilde platformdan hesabı silip silmeyeceği henüz belli değil.

elonjet (1)-1

Sweeney ve @ElonJet hesabı uzun bir süredir Elon Musk'ın radarının altındaydı. Ocak ayında, Musk Twitter'ı satın almak için bir anlaşma yaptığını duyurmadan birkaç ay önce, Sweeney'e hesabı silmesi için 5.000 dolar teklif etti. Ancak Sweeney teklifi reddetti ve bunun yerine 50.000 dolar istedi. Ayrıca ElonJet'in platformdan kaldırılmasından önce yarım milyondan fazla takipçisi bulunuyordu.

Elon Musk ve oğlu takip edildi

İlk yasak, Elon Musk'ın oğlu X Æ A-12'yi taşıyan bir arabanın Los Angeles'ta bir kişi tarafından takip edildiğini söylemesinin ardından geldi. Twitter kısa süre sonra Sweeney'e hesabının "Twitter kurallarını çiğnediğini" söyledi, ancak tam olarak kuralların ne olduğu belirtmedi. Musk daha sonra Sweeney ve "aileme zarar verilmesini destekleyen kuruluşlara" karşı "yasal işlem" başlatılacağını söyledi.

elonjet (2)

Sweeney'nin ElonJet uçak izleme botunun şu anda Mastadon'da 67.000 takipçisi bulunuyor ve Facebook ve Instagram'da Musk ve başkalarına ait jetleri takip ediyor. Yasaklar, yakın zamanda Musk'ın ünlü Twitter anketlerinden birinde doruğa ulaşan ve belirleyici sayıda kullanıcının Twitter'ın CEO'su olarak istifa etmesi gerektiğini oylayan Musk'la ilgili büyük miktarda Twitter dramasının bir parçası olmaya devam ediyor...

Editör: Enes Sapmaz