Elon Musk, uygun bir yedek bulunduğunda Twitter'ın CEO'su olarak görevinden ayrılacağını söyledi. Pazar günü istifa edip etmeyeceğini soran bir anket yapan ve kararı uygulayacağını söyleyen Musk, takipçilerin 'Evet' kararına uyacağını belitti. 

Elbette Musk'ın dizginleri teslim etmesi için henüz bir zaman çizelgesi yok. Ve Musk'ın tweet'inde söylediği gibi önce "işi alacak kadar aptal birini" bulması gerekiyor. Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasından sonra şirkette yaşananlar oldukça büyük tartışma konusu olmuştu. Birçok insan işten çıkarılmış ve platformda oldukça ilginç değişiklikler yapılmıştı. Bu nedenle Twitter CEO'luğu için aday bulmak zor olabilir.

Apple, uzun süre sonra yükselişe geçti! Apple, uzun süre sonra yükselişe geçti!

Tabii ki, bu değişikliğin sadece görünüşte bir değişiklik olma ihtimali yüksek. Musk, yazılım ve sunucu ekiplerinde kalmayı ve burada görevine devam etmeyi planladığını da ekledi. Ayrıca Elon Musk'ın şirketi satmak gibi bir niyeti olmadığı da belirtiliyor. Bu nedenle, şirketin operasyonlarına hala dahil olmayı planladığı açık, ancak ne kadar etkili olacağı belli değil.

Twitter'ın tüm yönetici ekibini kovmak gibi büyük bir gösteri yapan ve görevi devraldığında yönetim kurulunu dağıtan birisinin, CEO koltuğunu bir başkasına bırakıp işlere karışmayacağını düşünmek oldukça zor. Ancak yine de 'Elon Musk'dır ne yapsa yeridir' diyebiliriz.

Twitter'ın CEO koıltuğunu kim devralırsa devralsın, sadece birkaç ay öncesine kıyasla neredeyse tanınmaz hale gelen bir şirketi devralacaklar. Personelin kabaca yüzde 70'i ya işten çıkarıldı ya da istifa etti. Nefret söylemi ve troller çoğaldıkça reklamverenler platformdan kaçtı . Ve içerik denetleme ve güvenlik çabaları tamamen durdu. Ayrıca şirket bir yandan da hükümetin artan baskısıyla karşı karşıya.

Elon Musk'ın 'istifa' anketi sonuçlandı: Twitter'dan ayrılacak mı? Elon Musk'ın 'istifa' anketi sonuçlandı: Twitter'dan ayrılacak mı?

Editör: Burak Karahan