Twitter'ı alma sürecini tamamladıktan sonra hızlı bir şekilde yapacağı değişikliklere hazırlanan Elon Musk, platformda köklü değişikliklere hazırlanıyor.

Elon Musk'ın uzun süredir dile getirdiği bot hesaplar ve 'mavi tik' problemi, yapılacak değişiklikler ile çözülmeye hazırlanıyor. The Verge'de yer alan habere göre, Elon Musk 'mavi tik' konusunda bir karar almış durumda. Buna göre mavi tik almak için artık para ödemeniz gerekecek.

Bir dönemin efsanesi Vine geri mi dönüyor? Elon Musk hızlı başladı Bir dönemin efsanesi Vine geri mi dönüyor? Elon Musk hızlı başladı

Ver parayı al mavi tiki

Twitter'da bugüne kadar ücretsiz olarak verilen ve onaylı hesapları, ünlü kişi ve kurumları belirtmek için profilde gösterilen 'mavi tik' artık parayla satılacak. Daha detaylı anlatmak gerekirse eğer bir kullanıcı, kurum, mavi tik almak istiyorsa platformun ücretli servisi Twitter Blue abonesi olmak zorunda olacak. 

Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız... Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız...

Günümüzde aylık 4.99 dolar fiyatla satılan Twitter Blue üyeliği ilerleyen günlerde 19,99 dolara çıkacak ve halihazırda mavi tikli hesap sahibi olanlar, 90 gün içerisinde Twitter Blue satın almak zorunda kalacaklar. Aksi takdirde mavi tiklerini kaybedecekler.

twitter-mavitik

İstekleri yerine getirmeyen personeller kovulacak

The Verge'ün ele geçirdiği şirket için konuşmalara göre, Elon Musk, geliştirici ekibe ültimatom vermiş durumda. Elon Musk 'mavi tik' düzenlemesinin 7 Kasım'da tamamlanmış olmasını, aksi taktirde özellik üzerine çalışan personellerin kovulacağını belirtmiş.

Elon Musk yapılan bu çalışmayı Twitter'daki bir paylaşımında da doğruladı:

Twitter Blue nedir? Twitter Blue ücreti ne kadar? Mavi tik Türkiye fiyatı ne kadar? Twitter Blue nedir? Twitter Blue ücreti ne kadar? Mavi tik Türkiye fiyatı ne kadar?

Editör: Burak Karahan