Musk, Twitter'ın başına geçtiği zamandan bu yana birçok çalışan işten çıkarılması ve ofis kiralarında ödememesi gibi konularla gündeme gelmişti. Geçtiğimiz aylarda Twitter’ı satın alan Elon Musk, platformda yaptığı bir anket ile Twitter CEO'luğunu bırakması konusunda kullanıcılara başvurmuştu. Geçtiğimiz haftalarda milyarder iş adamı, yaptığı açıklamalarda Twitter CEO'luğu pozisyonu için yeni isimler arayışında olduğunu belirtti. 

Bugün Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen Dünya Hükümet Zirvesi’ne katılan MuskTwitter CEO’su konusu hakkında konuştu. Musk, 2023’ün sonlarına doğru Twitter’ı yönetecek başka birini bulacağını belirtti. Ayrıca Twitter'ın sahibi, bu durum için platformun istikrarlı ve kendine yetebilmesi gerektiği konusunda vurgu yaptı.

Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız... Artık başka bir kullanıcının profil fotoğrafını ekran görüntüsünü alamayacaksınız...

elon musk twitter (1)

Musk açıklamasında şunları söyledi: “Bu organizasyonu istikrarlı hâle getirmem, finansal olarak sağlıklı bir konumda olduğundan ve ürün yol haritasının açıkça oluşturulduğundan emin olmam gerekiyor” 

Editör: Enes Sapmaz