Elon Musk, uzaydan dünyaya uydular aracılığla yüksek hızlarda internet sağlayan Starlink hizmetini Türkiye'ye getirerek depremzedelere yardım edeceğini söyledi. Dünya çapında bir çok ülkede aktif olarak kullanılmaya başlanan Starlink internet hizmeti, Türkiye pazarına henüz girebilmiş değil. Bugün ülkemizde yaşanan yıkıcı deprem sonrasında Elon Musk, Twitter üzerinden açıklama yaparak, Starlink'in ülkemizde hizmet vermeye başlayabileceğini söyledi.

starlink (1)

Paylaşılan tüm bilgiler ve Starlink’in sürekli güncellenen haritalar ışığında, Musk’ın uydu internet hizmeti Türkiye’de 2024 yılında hizmet vermeye başlayacak. Ancak tüm bunlara rağmen Elon Musk, Twitter’dan yaptığı bir paylaşımda ”Türk hükümeti onay verir vermez Starlink uydularını Türkiye’ye gönderebiliriz”  diyerek bir yardım açıklaması yaptı. 

Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor! Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor!

Henüz yetkililerden bir açıklama gelmese de, Starlink'in beklenen tarihten daha erken olarak ülkemize gelmesi durumu söz konusu olabilir.

Editör: Enes Sapmaz