Son aylarda dünyanın kaderini ve alışkanlıklarını değiştiren teknolojik gelişmelerden olan yapay zeka, endişe veren bazı problemleri de beraberinde getirdi. İnsanları işsiz bırakmaya başlayan yapay zeka, gittikçe gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Elon Musk'ın geçmiş dönemlerde de dile getirdiği bir konu olan bu durum, OpenAI'ın ChatGPT'si ile gündeme tekrar geldi.

Tesla'nın kurucusu ve Twitter CEO'su, nde Tesla yatırımcılarına yaptığı sunum sırasında açıklama yaptı ve yapay zekanın genellikle beni "streslediğini" kabul etti.

tesla-deger-kaybetmeye-devam-ederse-elon-musk-dunyanin-en-zengin-insani-unvanini-tamamen-kaybedebilir-vxgU

Elon Musk, 2023 Yatırımcı Günü'nde yaptığı açıklamada, "Yapay zeka konusunda biraz endişeliyim" dedi ve bu gelişmelerinin "kamu yararına çalıştığından" emin olan bir düzenleyici kurum tarafından denetlenmesi gerektiğini açıkladı.

Apple ve Meta, yapay zeka için masaya oturuyor! Apple ve Meta, yapay zeka için masaya oturuyor!

"Oldukça tehlikeli bir teknoloji. Korkarım onu hızlandırmak için bazı şeyler yapmış olabilirim"

Musk, Tesla'nın kendi kendine sürüş konusunda yaptığı gibi, "Yapay zekanın bazı şeyleri açıkça yararlı," diye devam etti ve Tesla'nın gelişimi söz konusu olduğunda 'iyi şeyler' yaptığını vurguladı. Daha sonra, yapay zekanın kelimenin tam anlamıyla yeni bir araba inşa etmeye yardımcı olup olmayacağı soruldu, ve Musk şu cevabı verdi: "Yapay zekanın yakın zamanda bir araba yapmamıza yardımcı olacağını düşünmüyorum. O noktada... hiçbirimizin çalışmasının bir anlamı yok.

elon musk-3

Elon Musk, "çok uyanık" olarak tanımladığı ChatGPT de dahil olmak üzere belirli yapay zeka teknolojilerini geçmiş dönemlerde eleştirmişti. Ayrıca Musk, ChatGPT'nin ana şirketi olan OpenAI'nin kurulmasına yardım etti, ancak hangi yönde ilerlediği konusunda anlaşmazlık çıkınca ayrılmak zorunda kalmıştı.

Editör: Enes Sapmaz