Tesla ve SpaceX'in kurucusu ve Twitter'ın yeni sahibi iş adamı Elon Musk, bu hafta sonu Twitter Spaces'ta iki saatlik bir 'Soru-Cevap' oturumunda takipçilerine korkularını itiraf etti.

Dünyanın en zengin adamı ve toplu işten çıkarmalarla anılan Musk, tartışmalı 44 milyar dolarlık Twitter devralmasına ve sert ifade özgürlüğü ideallerine kadar onu riske atabilecek pek çok bazı durumlar yer alıyor. Ayrıca Kanye West ve Donald Trump gibi diğer tartışmalı kişikere platform kullanımını geri vermesi ve Twitter'ın Covid-19 yanlış bilgilendirme politikasına son vermesi gibi devam edip gidiyor...

elon musk-1

ABD, seçimleriyle ilgili bilgi saklama olayları ortaya çıktı

Elon, Twitter Spaces oturumunu izleyen 1,1 milyon hesaba "Açıkçası, başıma kötü bir şey gelme, hatta kelimenin tam anlamıyla vurulma riski oldukça yüksek" dedi.

Discord'da Şekilli Yazı Nasıl Yazılır? Discord'da Şekilli Yazı Nasıl Yazılır?

"Eğer istersen birini öldürmek o kadar zor değil, o yüzden umarım öldürmezler ve kader benim yüzüme güler... Kesinlikle bazı riskler var."

Ayrıca, canlı tartışma sırasında Musk, 'Twitter belgeleri' adını verdiği şeyi tanıttıktan sonra kabarık düşman listesine bazı yeni kişiler eklemiş olabilir. Elon'un bütün hafta boyunca alay ettiği dramatik açıklama, gazeteci Matt Taibbi tarafından bir Twitter dizisinde yayınlanan bazı dahili Twitter belgeleri hakkında süregelen bir tartışmaydı.

Dosyalardan bazıları, Joe Biden'ın başkan seçilmesinden sadece haftalar önce belirli bir içeriğin Twitter'da gizlenmesinin ayrıntılarını içeriyordu.

İş adamı, Matt Taibbi'nin başlığının ortaya çıkardığı bilgileri kendiside doğruladı: Joe Biden'ın ekibi, Twitter çalışanlarına seçimden önce Joe Biden'ın oğlu Hunter'ın dizüstü bilgisayarının içeriğiyle ilgili tüm gönderileri kaldırma talimatı verilmişti.

elon

Ayrıca yakın zamanda 2024 cumhurbaşkanlığı seçimleri için Florida'nın Cumhuriyetçi valisi Ron DeSantis'in kendisine yanaşmaya çalıştığını söyleyen Musk, "Twitter, önemli bir seçimde muhalif sesleri kapatan bir seçimden önce bir takımın teklifini yapıyorsa, bu seçim müdahalesinin tanımıdır" dedi.

"Açıkçası Twitter, Demokratik Ulusal Komite'nin bir kolu gibi hareket ediyordu, bu çok saçmaydı."

Elon, Twitter'ın kendisinden önceki yöneticileri eleştirerek devam etti: "Bu bir Kuzey Kore tur rehberi durumu değil, istediğiniz yere, istediğiniz zaman, istediğiniz gibi gidebilirsiniz. Bilgi akışını kontrol etmiyorum."

Elon Musk, "intihara meyilli değilim" dedi.

Twitter belgelerinin "ikinci bölümünde" daha fazla bilgi yayınlamayı planladığını ima eden Musk, "Buradaki fikir, gelecekte halkın güvenini oluşturmak için geçmişte olan her şeyi açıklığa kavuşturmak" dedi.

elon-musk-twitter-genel-merkezine-lavaboyla-girdi-1080387-5

Ayrıca izleyicilerine başıma bir şey gelirse başkalarından bilin diyen Musk"İntihara meyilli bir düşüncem yok. İntihar ettiysem bu gerçek değildir" dedi.

Editör: Enes Sapmaz