Elon'un satın aldığı ve şu anda mera ve tarım arazisi olan arsa, kasabaya dönüştürüldüğünde tamamen Musk'ın kontrolü altında olacak. Ünlü iş adamı, bölgeyi 'Colorado Nehri boyunca bir tür Teksas ütopyasına' dönüştürmeyi umduğunu söyledi.

Bu yeri seçmesinin nedeni ise, inşa edilmekte olan Boring ve SpaceX tesislerinin bitişiğinde olmasıdır. Musk'ın planı, işçilerini görünüşe göre zaten birkaç modüler ev barındıran kasabada yaşamalarını sürdürmelerini sağlamak.

elon teksas (2)

Mozilla'ya yapay zeka sohbet botu geliyor! Mozilla'ya yapay zeka sohbet botu geliyor!

Musk'ın kasabadaki evleri piyasa değerinden daha düşük bir fiyata kiralamayı planladığı bildiriliyor, bu nedenle yeni tesislerde çalışmayı umut eden herkes için potansiyel olarak kazan-kazan bir anlaşması olarak görünüyor.

Bir ilana göre, bölgedeki diğer evler 2.200 dolara kiralanırken, iki ila üç yatak odalı bir ev Musk çalışanlarına sadece 800 dolara kiralanacak. Yeni kasabanın herhangi bir kasabadan beklenen her şeye sahip olacağı ve hatta bir okul içereceği bildiriliyor. 

elon teksas (1)

Musk, 'aşırı düzenleme, aşırı dava ve aşırı vergilendirme' ile dolu bir eyalet olarak tanımladığı Kaliforniya'dan bıktıktan sonra Teksas'ta iş kurmayı seçti.

Editör: Enes Sapmaz