OpenAI'ın yıllık gelir iddiası ortalığı sarstı! Apple iş birliği cabası... OpenAI'ın yıllık gelir iddiası ortalığı sarstı! Apple iş birliği cabası...

2022'yılını geride bıraktık ve muhtemelen yılın en çok konuşulan ismi ünlü iş insanı Elon Musk oldu diyebiliriz. Twitter'ı satın almasından sonra okların hedefindeki isim haline gelen milyarder, yaptığı değişiklikler ve eski Twitter yönetiminin yolsuzluklarını ortaya çıkarmasıyla çok konuşuldu.

Tüm bu konuşulma ve popülarite sanılanın aksine Elon Musk'ın servetine pozitif değil negatif etki etti. Öyle ki, Elon Musk modern tarihin en çok değer kaybeden şirketlerine sahip kişisi olarak kayıtlara geçti.

tesla-deger-kaybetmeye-devam-ederse-elon-musk-dunyanin-en-zengin-insani-unvanini-tamamen-kaybedebilir-vxgU

13 ayda 208 milyar dolar net değer kaybı

2022 yılı başlarında Elon Musk'ın Twitter'ı satın almak istemesinin ardından Musk'ın elektrikli otomobil şirketi Tesla'nın hisselerinde büyük değer kaybı yaşanmıştı. Daha sonra bu satın alımın gerçekleşmesiyle büyük şirketler, Twitter’a reklam vermeyi kesmişti.

Bütün bunlar sonucunda Musk, yakın tarihin en çok servet kaybeden insanı oldu. Ünlü iş adamı 13 ayda 208 milyar dolar net değer kaybı yaşadı ve bu  Yunanistan’ın gayri safi yurt içi hasılasına neredeyse eşit bir sayı.

Dünyanın 'yeni' en zengin insanı Bernard Arnault

Elon Musk'ın yaşadığı değer kaybı sonrası dünyanın en zengin insanı konumu Bernard Arnault'a geçti. Elon Musk'ın kaybettiği miktar Bernard Arnault’ın net değerinden fazla. Bu sayede bu kaybın büyüklüğünü ve Musk'ın ne kadar zengin olduğunu anlayabilirsiniz. 

Bernard-Arnault-Kimdir-Kac-Yasinda-Nereli-Bernard-Arnaultun-Serveti-Ne-Kadar

Yılın büyük bir kısmında dünyanın en zengin insanları listesinin başında yer alan Musk, bu kaybın ardından 2. sıraya düştü. Şu anda LVMH’nin CEO’su olan Bernard Arnault’un net değeri 178.1 milyar dolarken Elon Musk’ın net değeri 145.5 milyar dolar.

Elon Musk şimdi de gözünü bir haber platformuna dikti Elon Musk şimdi de gözünü bir haber platformuna dikti

Amazon'dan kötü rekor: 1 trilyon dolar değer kaybeden ilk şirket oldu Amazon'dan kötü rekor: 1 trilyon dolar değer kaybeden ilk şirket oldu

Editör: Burak Karahan