Tamamen elektrikli Citroen e-C4 Türkiye'de satışa çıkıyor. Elektrikli 2022 Citroen e-C4'ün fiyatı 786.000 TL fiyatıyla da en ucuz elektrikli otomobillerden biri olarak dikkat çekiyor. Fiyat lansmana özel olacak.

Citroen e-C4 özellikleri

Citoren e-C4 satın alan müşterilere, yine lansmana özel 7,4 kW duvar tipi şarj cihazı (Wallbox) ve E-Şarj noktalarından da 1 yıl boyunca ücretsiz şarj hediye ediliyor.

citoren-e-c4 (1)

e-C4'te 136 hp (100 kW) güç ve 260 Nm tork üreten bir güç ünitesi yer alıyor. ön tekerleklere güç veren elektromotor, aracın 0'dan 100 km/s'ye 9.7 saniyede çıkmasını sağlıyor. 150 km/s azami sürat ile sınırlandırılmış olan araç, Normal, Eko ve Sport olmak üzere üç farklı sürüş modu sunuyor. 

Aracın 50 kWsa kapasiteye sahip lityum iyon bataryası WLTP'ye göre 350 kilometre sürüş menzili sunuyor. Hediye olarak verilen 7,4 kW Wallbox ile 7,5 saatte %0-100 şarj olabiliyor. Standart ev prizinde ise 9 saatlik şarj 100 km menzil kazandırıyor. Hızlı şarj istasyonlarında ise 100 kW DC şarj desteği ile 30 dakikada %0-80 dolum mümkün. e-C4'ün enerji tüketimi fabrika verilerine göre 15,5 kWsa/100 km olarak açıklandı.

citoren-e-c4 (2)

Aracın 18 inçlik jantları, crossover görünümlü kompakt hatcback araca yakışmış gözüküyor.e-C4'ün boyutları ve bagaj hacmi (380 lt) standart C4 ile aynı. Ağırlığı ise elektrikli bir araç olduğu için daha fazla (1699 kg).

citoren-e-c4 (3)

Citroen e-C4, Shine Bold donanımı ile satılacak. Bu modelde  yokuş kalkış desteği, adaptif hız sabitleyici, sürücü yorgunluk uyarı sistemi, şerit takip destek sistemi, otoyol sürücü destek sistemi, aktif acil durum freni, uzun far asistanı, ön-arka park sensörü, geri görüş kamerası ve kör nokta uyarıs sistemi gibi pek çok özellik mevcut.

citoren-e-c4 (5)

Tesla açığını bulan kullanıcılar, arabalarını bedavaya otopilot olarak kullanıyor! Tesla açığını bulan kullanıcılar, arabalarını bedavaya otopilot olarak kullanıyor!

Aracın ön panelinde 5 inç dijital gösterge paneli, 10 inç renkli dokunmatik TFT ekran yer alıyor. 6 hoparlörlü ses sistemi, head-up display, dijital klima, Advanced comfort koltuklar, 6 yöne ayarlanabilen ön koltuklar, ön koltuk ısıtma ile anahtarsız giriş ve çalıştırma gibi özellikler kullanıcıya sunuluyor. Kablosuz cep telefonu şarj ünitesi ve deri koltuklar e-C4'te opsiyonel olarak seçilebiliyor.

citoren-e-c4 (4)

Eco-LED ön farlarıyla dikkat çeken modelin, karartılmış arka camları ve açılır cam tavan özelliği de mevcut.

Editör: Burak Karahan