Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu ehliyet affı ile ilgili detaylar paylaşıldı.

Erdoğan’ın açıkladığı ehliyet affı ile bazı ceza puanları silinecek. Bu da yaklaşık 2,5 milyon sürücünün ceza puanlarının silinmiş olması anlamına geliyor ve 10 bine yakın ehliyet bu bağlamda iade edilecek.

Ehliyet affı ile hangi ceza puanları silinecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerden kaynaklanan ceza puanlarının silineceğini açıkladı.

ehliyet-affi2

İşte Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar:

Tesla araçların büyük güvenlik problemi! 120 bin araçta risk teşkil ediyor... Tesla araçların büyük güvenlik problemi! 120 bin araçta risk teşkil ediyor...

"Ülkemizin kara yolu altyapısını bölünmüş yollar, köprüler ve tünellerle hızlı, konforlu güvenli yolculuğa uygun hale getirdik. Ölümlü trafik kazalarında neredeyse yarı yarıya azalma sağladık. Bireysel ve ticari kara yolu kullanımındaki artış, kural ihlalleri sebebiyle sürücülerimizin ceza puanında ciddi yükselmelere sebebiyet verdi.

Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerinden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz.Yaklaşık 2,5 milyon sürücümüzün ceza puanının silinmesi ve 10 bine yakın ehliyetin iade edilmesiyle ilgili sürecin hayırlı olmasını diliyorum."

Editör: Burak Karahan