Kullanıcıların şikayetlerini rapor eden Android Authority ve 404media, yeni bir YouTube hatası keşfetti. YouTube'a Google Chrome dışında farklı tarayıcılardan erişilmeye çalışıldığında 5-10 saniye gibi bir süre boyunca siyah ekran gösterip kullanıcıları bekletiyor.

YouTube'dan yapay zeka içerikleri için yeni karar! YouTube'dan yapay zeka içerikleri için yeni karar!

YCombinator ve Reddit kullanıcıları tarafından bulunan kod temelinde, YouTube'un gecikmelere neden olan bir reklam engelleme mekanizması uyguladığı anlaşılıyor. Google, Android Authority'ye verdiği açıklamada, reklam engelleyicisi kullanan kullanıcılara tarayıcılarına bakılmaksızın "altıncı sınıf" bir izleme deneyimi yaşayabileceklerini kabul etti.

youtube (2)

Google sözcüsü, "Küresel olarak yaratıcıların çeşitli bir ekosistemini desteklemek ve milyarlarca kullanıcının favori içeriklerine YouTube üzerinden erişmesine izin vermek amacıyla, reklam engelleyicilere sahip izleyicilere YouTube'da reklamlara izin verme veya reklamsız bir deneyim için YouTube Premium'u deneme çağrısında bulunmak için bir çaba başlattık" dedi.

YouTube, bu yılın başlarında reklam engelleyicilere karşı mücadelesini başlatmış, ancak bu ayın başlarında dünya genelindeki izleyicilere videoları izlemeleri için uygulama, eklenti ve uzantılarını devre dışı bırakma zorunluluğu getirerek bu çabasını artırmıştı. Video barındırma web sitesi, reklamları izlemek istemeyen kullanıcıları aylık 14 dolarlık YouTube Premium hizmetine abone olmaya teşvik etmeyi umuyor. Ancak Google, YouTube Premium aboneliklerinin de buna bağlı olarak artıp artmadığını henüz açıklamadı.

Editör: Enes Sapmaz