GTA 6'nın en net çıkış tarihi belli oldu! GTA 6'nın en net çıkış tarihi belli oldu!

EA, Battlefield serisini daha fazla geliştirmek amacıyla "Battlefield'da her şey dahil" bir yaklaşım benimsemiş durumda. Bu nedenle Criterion Games, spor oyunlarından EA Entertainment birimine aktarıldı. Criterion ekibi, büyük bir kısmı DICE, Ripple Effect ve Ridgeline gibi stüdyolarla birlikte çalışarak Battlefield oyunlarına katkı sağlayacak. Ancak "çekirdek grup," Need for Speed serisine odaklanmaya devam edecek.

Criterion Games, yıllar boyunca araç tasarımı ve geliştirmesi konusunda deneyim kazandıktan sonra, Battlefield serisine katkıda bulunmak için doğru bir seçim olarak görünüyor. Apex Legends'ı yöneten Vince Zampella, Criterion'ın Battlefield deneyiminin, Battlefield 2042 üzerinde çalışırken ve bağlantılı bir Battlefield evreni oluşturma yolunda olumlu bir etki yaratacağını söyledi.

Battlefield 2042'nin lansmanının sorunlu geçmesi, EA için zorlu bir döneme işaret etti. Ancak EA, seriyi daha fazla geliştirmek ve rekabeti artırmak amacıyla önemli adımlar atıyor gibi görünüyor. Battlefield, uzun vadeli başarı için güçlü bir bahis olarak kabul ediliyor ve EA bu seriyi daha da güçlendirmek için geliştiricilerin saflarını genişletiyor.

EA, Battlefield serisi yanı sıra diğer büyük başarılı serileri olan EA FC, Madden, Apex Legends ve The Sims ile uzun vadeli büyüme hedeflerine ulaşmayı amaçlıyor.

Editör: Enes Sapmaz