Finalde Fransa'yı seri penaltı vuruşları sonucunda yenerek Dünya Kupası'nı müzesine götüren Messi ve arkadaşları, Arjantin'e 3. Dünya Kupası'nı getirdi. FIFA video oyunu serisiyle bildiğimiz EA Sports ise Dünya Kupası şampiyonunu 4. kez üst üste doğru tahmin etmeyi başardı.

EA Sports, FIFA 23'ü kullanarak yaptığı simülasyon ile kupada oynanan 64 maçı oynattı. Simülasyonda finalde Arjantin'in rakibi olarak Brezilya'yı görmemize rağmen, Arjantin'in 2022 Dünya Kupası'nı kazanacağı soncu simülasyon tarafından doğru bilindi. 

FIFA 23 kullanılarak yapılan simülasyonda Fransa turnuvayı üçüncü olarak tamamlıyordu. Her ne kadar Fransa tahmini doğru çıkmasa da EA Sports'un Arjantin tahmini doğru çıktı.

Dördüncü kez doğru tahmin ediyor

EA'in FIFA simülasyonları, son dört yıldır Dünya Kupası galibini doğru tahmin ediyor. Simülasyon, 2018'de Fransa'nın, 2014'te Almanya'nın ve 2010'da İspanya'nın kazandığını doğru tahmin etmişti. 

arjantin-dünya-kupası-1

LEGO Fortnite'a eklenecek yenilikler sızdırıldı! Mancınık ve yeni üretim masaları geliyor... LEGO Fortnite'a eklenecek yenilikler sızdırıldı! Mancınık ve yeni üretim masaları geliyor...

Messi kupayı kaldırdı

Arjantin, tarihin en heyecan verici Dünya Kupası finallerinden birinde Fransa'yı penaltılar sonucunda mağlup etti.

Arjantin'in Angel Di Maria ve Lionel Messi ile 2-0 öne geçmesine rağmen ikinci  yarının sonlarında Mbappe'nin biri penaltıdan iki golü karşılaşmayı uzatmalara götürdü. Ardından uzatmalarda Messi ve Mbappe'nin karşılıklı golleri ile maç 3-3 oldu ve seri penaltı vuruşlarına geçildi. Penaltı vuruşları sonucunda Lionel Messi ve arkadaşları Fransa'yı devirerek 2022 Dünya Kupası'nın sahibi oldu.

Bakalım EA Sports 2026 Dünya Kupası'nı nasıl tahmin edecek? Bir sonraki Dünya Kupası Meksika, Kanada ve ABD arasında ortaklaşa düzenlenecek.

Editör: Burak Karahan