Dragon's Dogma 2, orijinal oyundan tam 12 yıl sonra geliyor. Oyun, sıradan bir arayüz gibi sorunlar yaşasa da, detaylı ve özelleştirilebilir bir hikaye sunarak sadık bir hayran kitlesi bulmuştu.

Devam oyunu, orijinal dünyanın paralelinde geçiyor ve kalbi Ejderha tarafından çalınan bir kahramının yaşayacağı maceraları ele alıyor. Capcom'un açıklamasına göre, "Kraliçe Naip Disa, krallığı oğlu için kontrol altında tutmak için sahte bir Arisen kurdu. Bu arada, Battahl adlı yaratık ulusu, diğer dünya Pawns'larına talihsizlik kaynağı olarak bakıyor ve felaketi önlemek için Lambent Alev ve imparatoriçeleri Nadinia'ya ibadet etmeye başlamış." Arisen veya özelleştirilebilir kişiliklere sahip bir karakter olarak oynayabilirsiniz. Dragon's Dogma 2 ayrıca, Talos adında dev bir Golem de dahil olmak üzere yeni canavarları tanıtıyor.

Yakuza oyununun canlı uyarlaması geliyor! Amazon tarih verdi Yakuza oyununun canlı uyarlaması geliyor! Amazon tarih verdi

Oyunun oynanabilir olmasına birkaç ay varken, Dragon's Dogma 2'yi resmi olarak ön sipariş verebilirsiniz. Standart sürüm, ön siparişte her başlangıç mesleği için bonus bir silah içeriyor ve 70 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Deluxe Sürümü ise 80 dolara satılıyor ve ön siparişler için özel bir yüzük de dahil olmak üzere "Yeni Macera Paketi" içeriyor.

Dragon's Dogma serisinin bir sonraki bölümü için geri sayım devam ederken, 22 Mart 2024'te raflardaki yerini alacak olan Dragon's Dogma 2 ile yeni karakterler, canavarlar ve büyüleyici bir hikaye ile geliştirilmiş bir oyun deneyimi bekleyen oyuncular heyecanla beklemeye devam ediyor.

Editör: Enes Sapmaz