Dolandırıcılık ve kara para aklama suçlarından şüphelenilerek tutuklanan 23 ve 25 yaşlarındaki bir erkek ve bir kadın, daha sonrasında soruşturma kapsamında serbest bırakıldı. Polis güçleri, ele geçirilen kripto para birimi dolandırıcılarının mülkiyetlerini kalan diğer 127 kurbana daha iade etmek için çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

eth (3)

Tasarruf ve ticaret fonu üzerinden dolandırıldılar

Bir Greater Manchester Police sözcüsü, İngiltere, ABD, Avrupa, Çin, Avustralya ve Hong Kong’da bulunan 150 kişinin çevrimiçi tasarruf ve ticaret hizmeti olduğunu düşündükleri ortak bir fona para yatırdığını söyledi. Ancak hizmetin arkasındaki kötü niyetli kişilerin önemli miktarda para yatırılana kadar beklediklerini ve ardından web sitesini kapatarak toplanan fonları kendi hesaplarına aktardıklarını söylendi. Polis memurları, dolandırıcılık planı yürütenlerin Manchester’da ikamet ettiklerini ve baskınların gerçekleştirildiğine dair bazı istihbarat aldıklarını belirtti.

Edge tarayıcısına kripto para cüzdanı geliyor Edge tarayıcısına kripto para cüzdanı geliyor

eth (2)

7 milyon sterlin değerindeki çalıntı Ethereum ele geçirildi

Bir sözcü ise, Bitcoin’den sonra dünyanın ikinci en büyük kripto para birimi olan yaklaşık 7 milyon sterlin değerinde çalıntı Ethereum barındıran şifreli bir USB belleğe el konulduğunu ve birkaç gün sonra 9 milyon sterlinlik kripto para biriminin bir çevrimiçi kasada saklandığını söyledi.

Det Ch Insp Joe Harrop, dolandırıcılığın hedefi olduğuna inanan tüm kişileri iletişime geçmeye çağırarak, çevrimiçi kripto para birimi ticaretinin “inanılmaz derecede bir teknik olduğunu ve paranızın güvende olduğundan emin olmak için derinlemesine bilgi gerektirdiğini” söyledi.

Editör: Enes Sapmaz