28 Gün Sonra serisinin 28 yıl sonra yeni filmi geliyor! 28 Gün Sonra serisinin 28 yıl sonra yeni filmi geliyor!

70 yıllık Disney kariyeri boyunca animatör, yönetmen, yapımcı ve hikaye sanatçısı olarak çalışan Burny Mattionson, Lady and the Tramp (1955), One Hundred and One Dalmaçyalı (1961), The Sword in the Stone (1963), The Jungle Book (1967) ve The Rescuers (1977) gibi birçok klasik üzerinde çalıştı.

Bunların yanı sıra Aladdin (1992), Güzel ve Çirkin (1993), Aslan Kral (1994), Pocahontas (1995), Notre Dame'ın Kamburu (1996), Tarzan gibi filmlerde hikaye ekibinin önemli bir üyesi olarak da yer edinmişti...

burny disney (1)

Walt Disney Animasyon Stüdyosu'un kreatif direktörü Jennifer Lee, Burny Mattionson hakkında şunları söyledi: "Burny'nin sanatı, cömertliği ve Disney Animasyon'a olan sevgisi ve yetmiş yıldır kapılarımızdan içeri giren hikaye anlatıcılarının nesli bizi daha iyi sanatçılar, teknoloji uzmanları ve daha iyi işbirlikçiler yaptı.

"Onu tanıma ve ondan bir şeyler öğrenme onuruna sahip olan bizler, mirasının devam etmesini sağlayacağız”

Mattinson, öldüğü sırada hala bir Disney hikaye danışmanı ve akıl hocası olarak tam zamanlı çalışıyordu.

burny disney (3)

Mattinson'ın yakın arkadaşı ve meslektaşı olan efsanevi Disney animatörü Eric Goldberg, "Kelimenin tam anlamıyla stüdyoda yapılabilecek her şeyi yaptı; animasyoncu yardımcısı, animatör, hikaye sanatçısı, yapımcı ve Disney değerlerine olan kolektif takdirimizde silinmez bir iz bırakan birçok filmin yönetmeni..."

Editör: Enes Sapmaz