Haziran ayında ülkemizde de hizmet vermeye başlayan popüler akış platformu Disney Plus, bir Formula 1 belgeseli ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Motor sporları tutkunlarını heyecanlandıran yapımdan ilk detaylar ortaya çıktı.

Variety'nin haberine göre, Disney Plus, dünyanın en büyük motor sporları organizasyonu Formula 1 ile ilgili bir belgesel hazırlıyor. Belgeselin sunuculuğunu ise geçtiğimiz haftalarda Silverstone Grand Prix'inde padokta gördüğümüz ve bir motosiklet tutkunu olduğunu bildiğimiz Keanu Reeves üstlenecek.

Keanu-Reeves-Formula-1

Formula 1 belgeseli Ross Brawn'a odaklanacak

Variety'nin paylaştığı bilgilere göre, 57 yaşındaki ünlü oyuncu Keanu Reeves, Disney Plus'ın yeni Formula 1 belgeselinde sunuculuk yapacak. 4 bölümden oluşması beklenen belgeselin ismi henüz belli değil. Yapım, 2009’da Honda takımını satın alan, adını Brawn GP olarak değiştiren ve ilk yılında Jenson Button'ın pilotluğunu yaptığı araçla şampiyonluğa ulaşan F1 efsanelerinden Ross Brawn'a odaklacak.

Reeves, geçen hafta İngiltere'de yapılan Silverstone GP'si sonrası verdiği bir röportajda, Brawn GP’nin olağanüstü hikâyesini anlatmak istediklerini belirtmişti. 

Tesla, Cybertruck'ları geri topluyor! Gaz pedalı sürüş sırasında takılma yapıyor... Tesla, Cybertruck'ları geri topluyor! Gaz pedalı sürüş sırasında takılma yapıyor...

Bunun yanı sıra belgeselde, hem Brawn’ın kendisinin hem de eski Ferrari başkanı Luca di Montezemolo’nun yer almaya hazır olduğu belirtildi. Ayrıca, pilotlar Jensen Button ve Rubens Barichello’nun da yapımda yer alabileceği ifade edildi. 

Yayın tarihi hakkında henüz kesin bir bilgi bulunmasa da yapımın 2023 sonbaharında Disney+’a gelebileceği ifade ediliyor.

Editör: Burak Karahan